Jak vyčistit gumové lemy na teniskách a jak i jejich špičce vrátit živost?

Jak vyčistit gumové lemy na teniskách a jak i jejich špičce vrátit živost?
Jak vyčistit gumové lemy na teniskách a jak i jejich špičce vrátit živost?

Konečně můžeme hojně nosit tenisky, které jsou nedílnou součástí letních outfitů. V současné době drtivá většina lidí nosí hlavně bílé tenisky, jelikož bílé tenisky jsou zkrátka in. To lze chápat, člověk zkrátka chce nosit to, co se nosí obecně. Bohužel mnozí lidé si neuvědomují, že bílé tenisky jsou věčně špinavé, to je jejich největší nevýhoda. Po zašpinění však nemusíte utrácet za nové, existuje tolik způsobů, jak tenisky efektivně vyčistit, aniž byste si museli kupovat nové za několik stovek korun. V případě, když se vám zašpiní bílé plátěné tenisky, vytáhněte jedlou sodu a případně prací prostředek Jelen, který vám s čištěním bot také dokáže pomoct. A pokud máte zašpiněné i gumové lemy kolem podrážky nebo případně špičku tenisky, to lze také snadno vyčistit. Poradíme vám s tím.  

Čištění tenisek dnes není žádná věda. Opravdu existuje mnoho způsobů, jak tenisky vyčistit. My jsme vybrali jeden z nejefektivnějších způsobů, jak lze teniskám dodat nový život – tedy respektive jejich lemům a špičce.  

Co budete potřebovat? 

Abyste perfektně vyčistili lemy a špičku tenisek, doporučujeme si nachystat bělící zubní pastu, případně přípravek Cif (tekutý písek). K tomu nezapomeňte nachystat i starý zubní kartáček, který vám při čištění tenisek bude opravdu skvělým pomocníkem.  

Jak postupovat? 

Gumové lemy i špička tenisek – to jsou součásti tenisek, které si taky zaslouží být čisté. Proto jim dodejte jejich bělost, a to tak, když zubní pastu nebo případně tekutý prášek Cif na tato místa nanesete. S pomocí zubního kartáčku dojde k naprostému vybělení a k odstranění nečistot.  

Nikdy nedávejte špinavé tenisky do pračky, jelikož tím snižujete jejich životnost. Gumové lemy se během praní mohou začít odchlipovat, později pak nejdou zalepit a nositelné už také nejsou.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.