Jaká letní destinace vás vyjde nejlevněji?

Levná dovolená
Levná dovolená

I letos se mnozí lidé snaží najít takovou letní destinaci, kde by nebylo moc draho. Sice o letních dovolených platí, že bychom si je měli užít takzvaně „na plné pecky“ a neměli bychom se bát utrácet, to však neznamená, že na letních dovolených musíme nechat celé své úspory. Pokud patříte k lidem, kteří se teprve nyní rozmýšlí, kam letos pojedou, přinášíme vám tipy a rady na aktuálně nejlevnější destinace, kde můžete strávit své léto.

Jelikož je i letos všude mnoho nebezpečí, některé letní destinace se rozhodly rapidně zlevnit, aby přilákaly nějaké turisty. Například Egypt se díky bezpečnostní a také politické situaci vloni potýkal s minimálním turistickým ruchem, tudíž letos musel zlevnit, a to o víc jak dvacet procent. K dalším zlevňujícím se destinacím se přidalo i Tunisko nebo také krásné, ale krapet nebezpečné Turecko, kde také došlo ke zlevňování o víc jak dvacet procent.

I když se ve zmiňovaných zemích zlevňovalo, to neznamená, že patří mezi nejlevnější. Mezi nejlevnější destinace se stále řadí jiné destinace, které níže vyjmenujeme.

Nejlevnější destinace pro letní dovolenou:

  • Chorvatsko
  • Bulharsko
  • Maďarsko

K těm nejlevnějším destinacím se řadí výše uvedené země. Právě zde se setkáte s nejnižšími cenami a podle aktuálních průzkumů zde nakoupíte za českou tisícikorunu nejvíce. V průměru se zde za eskou tisícikorunu koupí zboží v hodnotě patnácti set korun, což je skvělé.

Jaké destinace jsou nejdražší?

Mnohé může také zajímat to, jaké destinace se řadí k těm nejdražším. K těm nejdražším destinacím se letos zařadila zejména Francie, ale také samozřejmě Londýn. Ten se však dlouhodobě nachází mezi nejdražšími destinacemi, kde zaplatíte především a dopravu a také za ubytování.

Letos výrazně podražila i Itálie, kde se v poslední době vydává velká spousta turistů. Pokud se sem vydáváte i vy, pozor si dejte zejména na jezení v restauracích, za což je příplatek, nebo na pouliční prodejce.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.