Jaké ingredience volit do jarních smoothies?

Jaké ingredience volit do jarních smoothies?
Jaké ingredience volit do jarních smoothies?

Detox, to není jen klasický jarní módní pojem. Pokud se rozhodnete jej dodržet, vaše tělo vám dokonale poděkuje. Ucítíte příliv energie a očistíte tělo od zbytků škodlivých látek, které jsou v našich tělech ukládány. Jarní smoothies vám pomohou nastartovat vaše tělo správným směrem.  

Mrkvová šťáva pro odkyselení organismu 

Obyčejná mrkev, řeknete si možná. Když si ale denně dopřejete deci mrkvové šťávy, kterou si připravíte zcela sami, vaše tělo zajásá. Mrkvová šťáva vám pomůže doplnit nejen vlákninu a vitamíny v jejich přirozené podobě, ale také se bude starat o odkyselení vašeho organismu. Volné radikály, které stojí za vznikem až stovky civilizačních chorob, nebudou mít šanci.  

Řapíkatý celer vyčistí játra 

Co si budeme povídat, ne vždy jíme ideálně. Naše játra, žlučník a slinivka následkem nevhodné stravy trpí. Jako protipól občasných prohřešků si naordinujte šťávu z řapíkatého celeru. Ten vám vyčistí játra a zbaví tělo i zbytků léčiv a chemických látek z potravy. Vaše játra mohou opět pracovat na plné obrátky, nic je nebude zatěžovat a oslabovat.  

Dejte si jablečnou šťávu 

Moc dobře znáte pravidlo, že bychom měli sníst alespoň jedno jablko od lokálního farmáře denně, ale nedonutíte se jej pozřít? Snadné řešení – udělejte si z něj šťávu. Odšťavněné jablko stále nabízí mnoho živin a v podstatě je v něm ukryto vše, co potřebujete. Vitamíny, minerály, ovocné kyseliny, pektin i stopové prvky. Vitamín C tak do vašeho těla připutuje i bez toho, aniž byste museli kousat.  

Borůvky pro zdravý mozek 

Borůvky jsou právem považovány za superpotravinu. Smoothie, do kterého je použijete, najednou získá vysokou hodnotu. Připravte se na pořádnou dávku vitamínu C a E, manganu a železa. Sečteno a podtrženo – váš mozek bude zářit štěstím! Borůvky totiž významně oddalují stárnutí buněk v mozku.  

Smoothies jsou výborná možnost, jak se zásobit živinami a vitamíny.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.