Jaké kozačky si pořídit na zimu? 

Jaké kozačky si pořídit na zimu?
Jaké kozačky si pořídit na zimu?

Zima začíná být pořádně vlezlá, což znamená jediné – je načase si pořídit skutečně teplé zimní boty, které nás před chladem ochrání. A jaké jsou lepší než tradiční vysoké kozačky, jež navíc hezky ladí nejen k úzkým džínům, ale také perfektně doplňují i šaty? Otázkou však zůstává, jaké konkrétní kozačky jsou aktuálně in? I zde se přece jen trendy mění jako na běžícím pásu.  

Na vysokém podpatku 

I když je zima typickým ročním obdobím, kdy je i chůze nebezpečná (hlavně když nasněží a zamrzne), přesto bychom neměli upouštět od vysokých podpatků, které jsou i v tomto případě stylové a in. Samozřejmě je to otázka na každou ženu, jestli vysoké podpatky preferuje či nikoliv, ale pokud jí nevadí, rozhodně by jedny takové kozačky na vysokém a úzkém podpatku měly v šatníku dřímat.  

Vhodné jsou alternativy se špičkou, které dokážou nohu hezky opticky zúžit. Po stránce materiálu volte kůži, která s vámi vydrží opravdu dlouho.  

Jako do deště 

Pokud sledujete aktuální módní trendy nebo se často procházíte obchodními centry, pak víte, že se do popředí dostaly i takové kozačky, které na první pohled vypadají jako gumáky do deště. Jsou robustní, vysoké, na vyšším gumovém podpatku či platformě a zakulacené vepředu. Někdy jsou zdobené nějakým kovem, ale jindy jsou zcela gumové, vhodné skutečně k nějaké parce.  

A přesně tento typ kozaček se letos také nosí. Zejména se hodí k džínům a zmiňované parce, ale vkusně vypadá i s oversized kabáty.  

Nižší na vysoké platformě 

Nesmíme však opomenout ani takzvané chelsea boots, které jsou zpravidla na vyšší platformě a vysoké zhruba do třetiny lýtek. Nejsou to tedy typické vysoké kozačky, jsou spíše nižší, ale zato stále funkční ochranou proti chladu a zimě. 

Nosí se i ke koženkovým kraťasům nebo méně formálním šatům, doplňují se například o mikinu nebo oversized kabát. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.