Jaké papoušky je možné ochočit?

Jaké papoušky je možné ochočit?
Jaké papoušky je možné ochočit?

Postavili jste si ptačí klec nebo venkovní voliéru z hliníkových profilů a potřebujete ji vyplnit ptačím společníkem? Možná byste byli nejraději, kdybyste si do klece pořídili takového mazlíčka, který bude ideálním druhem vhodným k ochočení. Ne všechny druhy se naučí mluvit rychle, jiné k učení přistupují trochu s odstupem. 

Andulka je nejvhodnější

Pokud si chcete pořídit papouška, pravděpodobně od něj očekáváte, že se vám nebude stranit a bude vás vítat, když přijdete domů. Nejvhodnějším papouškem k ochočení jsou andulky, které jsou ideální svou velikostí. Jsou velmi přítulné, zábavné a také se mohou naučit i stovky slov. Je velká škoda, že je nemáme ve zvyku učit, protože si je se skutečností, že to jsou papouškové, příliš nespojujeme. 

Andulky jako takové navíc nejsou drahé. Jsou tedy vhodné pro jakéhokoli začátečníka, který se obává, že by náročné požadavky papoušků nemohl splnit. 

Korely jsou také snadno ochočitelné

Pakliže už jste z andulek vyrostli, nabízí se například korely, které jsou velmi žádané hlavně v posledních letech. Zjistilo se totiž, že to jsou ptáci velmi klidní, přítulní a opravdu dobře ochočitelné. Pokud netoužíte po malé andulce nebo nastal zmiňovaný scénář, jsou pro svou větší velikost ideálnější. 

I když je pravděpodobně nenaučíte mluvit (na to nemají zrovna predispozice), může vám však opakovat různé melodie, které dokáže „odpískat”.

Znáte papouška jménem kakariki?

Mezi méně známé papoušky patří kakariki, kteří jsou velmi zvídaví a také velmi inteligentní. Už to jsou vlastnosti potvrzující, že se velmi snadno ochočí. Jen tedy počítejte s tím, že tento druh papoušků s vámi nebude komunikovat. Mluvit se totiž nenaučí. 

Pokud se rozhodnete chovat tento druh papoušků, pamatujte na to, že kakariki vyžadují stravu bohatou na živiny. Pokud totiž jejich strava bude postrádat potřebné látky, může dojít ke ztrátě jejich opeření.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.