Jaký střih džínů budete na podzim potřebovat?

Jaký střih džínů budete na podzim potřebovat?
Jaký střih džínů budete na podzim potřebovat?

Během letošního podzimu se vrátila celá řada zajímavých a atraktivních kousků, nad kterými přemýšlíme, jestli si je přineseme domů a zařadíme je tak do našeho šatníku. Aktuálně se nosí hlavně kousky z osmdesátých a devadesátých let, které se opět těší obrovské oblibě a popularitě. Kromě volánků a zvířecích vzorů přišly do mód také konkrétní střihy džínů, u nichž byste to pravděpodobně ani nečekaly.  

Džíny jsou něco, co z módy pravděpodobně nikdy nevyjde. Jedná se o kousek oblečení, který se dá nosit po celý rok. Letošní podzimní kolekce s sebou do módy přinesly kupu zajímavých džínů, z nichž nejvíce diskutovaným kouskem jsou ty, které dlouho nebyly k dostání. Jaké to jsou? 

Mrkváče jsou zpět 

Největší pozornost vzbudily džíny, kterým se také jinak říká mrkváče nebo zvonáče. Jedná se o džíny, jež se rozšiřují u kolen a které se nosily v dobách, kdy venku chodili hippies a hlásali mír a lásku. Mrkváče nebo také zvonáče jsou dnes zpátky v módě, což ostatně opět rozděluje společnost na dvě skupiny – společnost se opět dělí na ty, kteří jsou pro mrkváče, a na ty, kteří jsou proti mrkváčům.  

I když jsou mnohými ženami tyto džíny nenáviděné, pravdou je, že ženy s širšími boky si je nebudou moct vynachválit. Hezky jim totiž vytvarují postavu.  

Skinny džíny jsou trendem 

I když se zdálo, že skinni džíny jsou pryč, není to tak. Po skinny džínech se na drobný okamžik slehla zem, což však neznamenalo, že vyšly z módy. Jen je na chvilku nahradily džíny zcela jiné, střihově trochu odlišné. Skinny džíny však mají velkou výhodu oproti jiným džínům, a to je to, že se snadno kombinují s jakýmikoli topy.  

Džíny s rovně střiženými nohavicemi 

V případě, že vám neučarovaly ani skinny džíny, ani mrkváče, co zajít do obchodu pro džíny, které jsou rovně střižené? Takové džíny si zamilujete u jenom proto, že mají vysoký pas. Hezky sednou k romantické halence, také se hodí k mikině s grafickým potiskem.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.