Kam na výlet na jižní Moravě 

Kam na výlet na jižní Moravě
Kam na výlet na jižní Moravě

Jižní Morava je každým rokem velkým lákadlem pro řadu turistů. A nelze se tomu divit. Vždyť se jedná o kraj malebný, plný vína, žen a zpěvu. A také turistických atraktivních cílů, jež si stačí sestavit do takového itineráře, z něhož si budete jednotlivé položky jenom odškrtávat. Pokud přemýšlíte nad tím, jaká konkrétní místa zahrnout do svého seznamu tipů, kam vyrazit, například se například Lednicko-valtický areál nebo také Svaty kopeček, ze kterého se nabízí nádherný pohled na Mikulov. Tím by však seznam tipů ani zdaleka nekončil.  

Hodonín nejen o architektonických skvostech 

Jižní Morava oplývá řadou atraktivních míst a Hodonín patří jednoznačně k těm, které byste měli v rámci své návštěvy navštívit. Řada lidí se sem sjíždí hlavně pro zdejší architektonické skvosty. Nachází se zde secesní radnice, také mariánský sloup a barokní zámek, který funguje jako muzeum věnované nejvýznamnějšímu hodonínskému rodákovi T. G. Masarykovi.  

Do Hodonína se sjíždí také lidé, kteří mají kloubní potíže. Právě ve zdejších lázních se totiž nachází takzvaná jodobromová voda léčící zmiňovaný zdravotní problém. 

Do Kyjova za jízdou králů 

Pokud vás láká spíše Kyjov, sem se vyplatí vyrazit v době, kdy se zde koná takzvaná jízda králů. Podobné tradiční akce, ke kterým patří dále i stavění májky, jsou velkým zážitkem, a to nejen pro toho, kdo něco podobného vlastně nikdy nezažil.  

Z Kyjova budou nadšení také milovníci architektury, kteří se mohou kochat zdejšími funkcionalistickými vilami, jež byly postaveny ve dvacátých letech minulého století. Kromě toho se zde nachází i netradiční rozhledny, kdy k těm nejnavštěvovanějším patří například Bukovanský mlýn. Zaujme vás hlavně svou podobnou větrného mlýna.  

Za francouzským stylem do Milotic 

Pokud vás lákají hlavně zámky a také zámecké parky, v Miloticích se vám takové atrakce nabízí. Nemluvíme jen o Lednicko-valtickém areálu, ale také o milotickém zámku, který je typickou ukázkou barokní architektury u nás.  

Na první pohled byste pravděpodobně ani neřekli, že tato stavba dříve sloužila jako pevnost husitských vojsk. Ostatně to je kousek historie, se kterou budete seznámení v rámci prohlídky objektu. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.