Kam v Praze nebo blízkém okolí hlavního města Česka?

Kam v Praze nebo blízkém okolí hlavního města Česka?
Kam v Praze nebo blízkém okolí hlavního města Česka?

Počasí nám konečně přeje a my tak ve volném čase vymýšlíme, kam se společně s rodinou nebo přáteli vydáme. Praha je sice krásné město, ale pokud vás klasické pamětihodnosti už omrzely, hledáte něco jiného, co byste si zapsali do svého deníku vzpomínek. Máte však štěstí – Praha i její okolí nabízí mnoho známých i méně známých zákoutí, jež rozhodně za navštívení stojí. 

Průhonický park je ideální na procházku 

Jen pár minut za Prahou narazíte na obec jménem Průhonice, která je známá pro svůj zdejší zámek. Ten sice běžně přístupný není, ovšem náleží k němu nádherný zámecký park. Na první pohled se jeví jako velice malý, ale brzy zjistíte, že je to záležitost na celé odpoledne. Jen tak snadno ho neprojdete, jak rozlehlý je.  

Málokterý turista ví, že se jedná o památku zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO. A když budete hodně pozorní, sami přijdete na to, že se ve zdejším areálu natáčely třeba některé scény z pohádky S čerty nejsou žerty.  

Tetínské vyhlídky vás vezmou do historie 

Nad obcí Tetín se nachází nádherné skály, které nabízí turistům opravdu nevídané výhledy. Opět mluvíme o místě, které je od hlavního města co by kamenem dohodil. Navíc vás vezme do dávné historie, protože se prý někde v těchto místech nacházelo sídlo jedné z dcer knížete Kroka.  

V současné době tudy vede několik vyhlídkových tras, z nichž jedna je dlouhá okolo dvou a půl kilometrů. Vede kolem kostelů a přivede člověka až na vrch Damil. 

Prokopské údolí jako tiché zákoutí hlavního města 

Domnívat se, že je Praha pouze hlučným městem bez špetky klidu je omyl. Najdete zde mnoho nádherných zákoutí, mezi něž patří například Prokopské údolí. Hluk je něco, co byste tady prakticky nenašli.  

Jedná se o jednu z nejkrásnějších přírodních lokalit na území hlavního města a od roku 1978se jedná o chráněné území. Procházka, která je nakonec i několikakilometrová, vás provede údolím plným jezírek, skalních výběžků nebo lomů. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 347 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.