Kam vyrazit během chladné zimy?

Kam vyrazit v zimě
Kam vyrazit v zimě

Mnoho lidí cestuje hlavně během letních, horkých dnů, kdy jsou prázdniny. Jenže prázdniny mají děti ve škole i během zimy, proto ani během chladnějších dní neseďte na gauči u televize a vydejte se něco zažít. Existuje tolik možností! A navíc levných možností! Nemusíte jezdit na dovolenou na týden ani na deset dnů, nemusíte za takový prodloužený víkend dávat tisíce. Musíte jenom vědět, kam vyrazit.

Vyrazte za přírodou!

V zimě jsou velice populární turistické výlety. Než se vydáte zdolat třeba Lysou horu, což je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, nebo Velkou Javořinu, je třeba se dobře obléknout. Při takovém cestování vám bude dělat toho nejlepšího společníka funkční prádlo, které dneska koupíte i za poměrně malé peníze. Turistika v České republice má zelenou a skutečně je zde tolik možností, kam si vyjet. Můžete cestovat vlastním automobilem, což je pohodlnější, nebo vlakem či autobusem, což je možná o něco výhodnější.

Ani wellness není špatný nápad!

Jelikož existuje v dnešní době portál slevomat.cz, tak dokonce i takový wellness pobyt získáte za skvělé peníze. Většinou se jedná o víkendové pobyty, kdy budete jenom ve vířivkách, v nichž se dokonale vyhnete chladné zimě, která bude řádit za zdmi wellness centra.

Výlety za vánočními trhy

Jelikož je doba adventu, vydejte se během volné soboty například za vánočními trhy. Najdeme je například ve Vídni nebo v Německu, ale samozřejmě aby nás to nevyšlo draho, můžeme si zajet jenom do našich krásných, českých měst, v nichž najdeme taky hezké vánoční trhy. Oblíbené jsou trhy v Ostravě, v Brně a samozřejmě v našem hlavním městě.

A když už jsme u těch pražských vánočních trhů, věděli jste, že loňské pražské vánoční trhy na Staroměstském náměstí byly prestižním americkým časopisem umístěny v desítce těch nejkrásnějších na celém světě?

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.