Kde najít úložné prostory i v malém bytě?

Kde najít úložné prostory i v malém bytě? Kde najít úložné prostory i v malém bytě?

Pokud bydlíte v malém bytě, moc dobře víte, jaké to je, když nemáte věci, kam dát. Většinou jsou totiž úložné prostory to, co v menších bytových jednotkách chybí. V mnohých bytech to majitelé řeší tak, že postaví obrovskou vestavěnou skříň, která rozhodně nabídne mnoho míst a polic k tomu, aby se do nich všechno potřebné schovalo. Ovšem ne vždy jsou vestavěné skříně součástí bytů, mnohdy je po úložných prostorech opravdu sháňka. Pokud v takovém menším bytě bydlíte, máme pro vás několik tipů na úložné prostory, kam schováte vše potřebné.  

Investujte do postele s úložným prostorem 

Pro ty, kteří bydlí v menších bytových jednotkách, jsou ideální postele s úložným prostorem. Takové postele jsou většinou vyšší a můžete si pod ně zakoupit nejeden šuplík, do něhož schováte nejen peřiny, ale také třeba knížky, oblečení nebo jiné potřebné věci. Postele nejsou sice levnou záležitostí, na druhou stranu nejsou ani nic převratně drahého, na co byste šetřili dlouhá léta. Navíc jsou velmi stylové, praktičnost je tedy jen jakýsi bonus.  

I pohovky je možné mít s úložným prostorem 

Sice jsou dnes moderní hlavně trojmístné pohovky, v nichž se úložný prostor neskrývá, ale vícečlenná rodina raději investuje do rohové pohovky, která je sice prostornější, tedy zabírá více místa, na druhou stranu taková pohovka ve většina případů ukrývá úložný prostor, do něhož se taktéž skryje leccos.  

Úložným prostorem je myšlen hlavně šuplík nacházející se pod pohovkou, který je většinou výsuvný a potažený stejnou látkou jako samotná pohovka.  

Investujte do boxů a podobných krabic 

O stylových dekorativních boxech jste jistě slyšeli. Takové boxy jsou opravdu unikátní, jsou stylové a jsou to jinými slovy i úložné prostory, do kterých schováte opravdu leccos. Navíc je můžete snadno postavit na sebe do takzvaných komínků, hezky vám tak zaplní roh místnosti. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.