Kočičí tráva v každém kočičím domově. Jak si ji vypěstovat? 

Kočičí tráva v každém kočičím domově. Jak si ji vypěstovat?
Kočičí tráva v každém kočičím domově. Jak si ji vypěstovat?

Jste majitelem kočky? Pak vám nesmí v domácnosti chybět takzvaná kočičí tráva. Není tajemstvím, že chlupatí mazlíčkové velice rádi okusují rostliny. Není to proto, že by se nudili (tedy ne pořád), ale velmi často je to z důvodu jejich tíživé zvědavosti nebo potřeby ulevit jejich bolavému žaludku. I proto bychom ve své domácnosti neměli mít jedovaté pokojové rostliny, které mohou čtyřnohým společníkům spíše uškodit než pomoct. Kočičí tráva je proto skvělou alternativou, která nijak neškodí. 

Není jedovatá 

Co je podstatné vědět je, že kočičí tráva skutečně není jedovatá. Jedná se tedy o zcela bezpečnou rostlinu pro vašeho domácího mazlíčka. To, že ji umístíte domů, ostatně ulevíte nejen kočce, ale také sobě samotnému. Kočka si totiž tím, že se bude „pást” sama spraví své zažívací problémy, které ji mohou už delší dobu trápit.  

V opačném případě by došlo ke zvracení čili k nepříjemným, zapáchajícím hromádkám, které byste po příchodu z práce museli jednoznačně uklízet. 

Kočičí tráva není na pěstování těžká 

Nabízí se otázka, jak kočičí trávu vlastně pěstovat. Nejedná se o nic těžkého, vypěstovat si ji můžete z ječmene, ovsa, pšenice nebo žita, což je cenově dostupná alternativa potřebné rostliny. Obiloviny se nechávají naklíčit v misce, případně ve vlhké vatě a po zhlédnutí prvních výhonků se přemísťují do květináče, kam se sází zhruba půl centimetru hluboko. 

Aby vám tráva vyrostla, zalévejte ji 

Stejně jako při pěstováni jiných rostlin, i v tomto případě platí, že klíčová je samotná zálivka. Substrát je nutné udržovat prakticky neustále vlhký. Truhlík v nejlepším případě přikryjte a umístěte ho na teplé a tmavé místo, kde ho necháte až do doby, kdy tráva vyroste.  

Kočce můžete tuto kočičí trávu nabídnout už po prvních deseti, maximálně čtrnácti dnech po vyrašení, případně ve chvíli, kdy tráva dosáhne prvních deseti centimetrů. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.