Konzumujte jen to nejzdravější. Víme, jaké potraviny se za nejzdravější označují

Konzumujte jen to nejzdravější. Víme, jaké potraviny se za nejzdravější označují
Konzumujte jen to nejzdravější. Víme, jaké potraviny se za nejzdravější označují

Chcete svůj jídelníček zpestřit nějakou zdravou potravinou? Potřebujete svůj organismus trochu podpořit a chcete upevnit své zdraví? Pak do svého jídelníčku zakomponujte takové potraviny, které se jednoznačně řadí k těm nejzdravějším potravinám na světě. Američtí vědci v nedávné době sestavili žebříček toho nejzdravějšího, co můžete konzumovat. Vybrali jsme z žebříčku potravin to, co je atraktivní, proto atraktivní zdravé potraviny konzumujte dnes a denně.  

Na úvod je třeba říct, že za to nejzdravější byla označená obyčejná voda. Přece jen se jedná o něco, co dokáže z těla odvést tělu prospěšné látky a díky čemu netrpíme dehydratací. Pitný režim je třeba dodržovat, na tom se shodují i američtí vědci, kteří dali do kupy nejzdravější potraviny a věci, které lze zakomponovat do každodenního jídelníčku.  

Borůvky 

Borůvky jsou právě označovány za superpotravinu. Podle amerických odborníků je to zároveň jedna z nejzdravějších potravin na světě. Dokážou totiž snižovat cholesterol, snižují také riziko cukrovky a mimo jiné i proces stárnutí.  

Rajčata 

Pěstujete na své zahrádce rajčata? Pak děláte dobře. Rajčata jsou totiž další v pořadí, napomáhají v boji s rakovinou, obsahují totiž látku zvanou lykopén. Nejvíce jsou užitečné při boji s rakovinou prostaty, plic a také při boji s rakovinou žaludku.  

Jablka 

To nejzdravější je kupodivu i to nejlevnější. Jablíčka jsou taktéž označována za jednu ze nejzdravějších potravin na světě. Snižují cholesterol v krvi, také obsahují látky, které zabraňují vzniku respiračních onemocnění.  

Ostružiny a maliny 

Pěstujete na své zahrádce i ostružiny a maliny? Pak děláte taky dobře. Podle amerických vědců jsou to další zdravé potraviny v žebříčku. Podporují paměť, jsou zdrojem vlákniny a vitaminu C. Dokonce mohou pomáhat při léčbě některých druhů rakoviny.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.