Květovaná móda v zimě? A proč ne? Jakými pravidly se řídit? 

Květovaná móda v zimě? A proč ne? Jakými pravidly se řídit?
Květovaná móda v zimě? A proč ne? Jakými pravidly se řídit?

S příchodem zimy většina žen schovala letní květinové kousky do skříní s domněním, že už tomuto typicky letnímu motivu odzvonilo (tedy alespoň pro tento rok). Jenže skutečnost je někde trochu jinde – květiny mají totiž zelenou i v zimě, i když to tak úplně nezapadá do změn, které probíhají v přírodě. Jen se tedy držte několika pravidel, které se tohoto motivu v zimě týkají. 

Tmavší pozadí a bílé kvítky 

Pokud jste v poslední době procházeli obchody s nejnovějšími módními trendy, určitě jste na pár květinových šatů narazili. Pestrobarevné odstíny však vystřídaly spíše světlejší alternativy, které se vyjímají na tmavém pozadí. Sice samozřejmě platí, že můžete nosit i jiná provedení modelů, jež byly moderní například v létě, ale pokud se chcete nést na té aktuální, top vlně zimních trendů, upřednostníte šaty se světlými kvítky na tmavém pozadí. 

Ať už se však rozhodnete tak či onak, platí, že jedna „opičárna” stačí. Čili ke květinovým volte spíše jednobarevnost, která může podtrhnout buďto tón květin, nebo ono pozadí. Ruce pryč dejte od dalších vzorů nebo přílišných kontrastů, ať výsledný outfit nepůsobí spíše kýčovitě. 

Co si o květinových motivech myslíme a není pravda 

Aktuální možnost nosit květiny i v zimě opět narazila na jeden velký problém, kterým jsou předsudky v módě. Řada žen žije v přesvědčení, že květiny na zimu nepatří, stejně tak že k zimnímu období se nevztahují pestré tóny, nýbrž jen pochmurnost a neutralita. Ve skutečnosti jsou to skutečně jen zažité zvyky, které můžete jednoduše vyvrátit.  

Mezi tyto předsudky patří i to, že květiny jsou typické pro romantické duše. A že nikdo jiný, než milovník romantického stylu si nic takového obléknout nemůže. Ale to je samozřejmě omyl. Květiny může nosit prakticky každý a kombinovat se mohou i s takovými barvami, které do romantického stylu zrovna nezapadají. 

V současné době je naopak stylové a šik, když se spojí dva nebo tři zdánlivě nesourodé styly, materiály, případně barvy či vzory. Přesto se bude jednat o stále moderní a módní outfit, za kterým se i ti nejlepší módní stylisté otočí. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.