Máte zajištěnou požární ochranu?

Zajistěte si požární ochranu
Zajistěte si požární ochranu

Jako zaměstnavatel či majitel společnosti máte mnoho, mnoho povinností. A jednou z nich je také zajišťování požární ochrany na pracovišti. Extéria recenze nám říkají, že právě s tímto bývá největší problém, proto jsou ostatně povoláváni odborníci z Extérie, které se o tuto povinnost postarají místo zaměstnavatele. Pokud však stále váháte nad využitím specialisty, pojďme si říct několik nutných věcí, které musíte jakožto zaměstnavatel splňovat, pakliže požární ochranu řešíte.

Uvědomte si, že jiní to mají jinak

Nejeden podnikatel by chtěl ušetřit, proto i v případě bezpečnosti práce nebo požární ochrany se hledají zajímavé smyčky, které však nejsou zrovna dobré. Tedy alespoň ne v případě těchto dvou povinností, které každý zaměstnavatel musí splnit. Důvod je prostý – každý zaměstnavatel to totiž může mít trochu jinak. Povinnosti nejsou pro každého stejné, naopak.

Některá odvětví totiž mají například zvýšené požární nebezpečí, jiný zase není prakticky požárně nebezpečný. Každá pravděpodobnost či rizikovost se spojuje s jinými opatřeními.

Do jaké kategorie spadáte vy?

Aby byla zajištěná požární ochrana řádně a správně, je nutné, abyste zjistili, do jaké konkrétní kategorie patříte. Bez tohoto to nebude možné. Pokud si však nejste jistí, do hry se dostává zmiňovaný odborník na požární ochranu, který přesně ví, jak konkrétní kategorii určit a stejně tak jaká konkrétní opatření se vás týkají.

Když je stanovená kategorie, záhy může dojít k učinění bezpečnostních opatření.

Nezanedbávejte to

Požární ochrana patří k povinnostem, které není možní zanedbávat. A to nikoli z důvodu hrozící pokuty, která se dotýká milionů korun, ale spíše z důvodu ochrany sebe, svého majetku, svých lidí a jejich zdraví.

Povinnost zajistit požární ochranu mají jak právnické osoby, tedy společnosti, tak fyzické osoby čili i osoby samostatně výdělečně činné.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.