Módní události, které ovlivnily poslední desetiletí

Módní události, které ovlivnily poslední desetiletí
Módní události, které ovlivnily poslední desetiletí

Za poslední desetiletí se toho stalo opravdu mnoho. Člověk by tolik událostí na jedné ruce ani nespočítal, zaměřme se však na to, co se stalo v módním světě, jaké konkrétní módní události ovlivnily poslední desetiletí. Je pravdou, že každé desetiletí se do módního světa zapsalo krapet jinak, a tak se mnozí jistě ptají, jak se posledních deset let zapsalo do módy tentokrát.  

Minimalismus 

Co naprosto ovlivnilo poslední desetiletí, je jednoznačně minimalismus, který se poprvé ukázal na módních prknech během roku 2010. Po celou dobu se minimalismus označoval za trend, na který nedá dopustit mnoho žen i mužů. Pokud bychom měli minimalismus v módě krátce popsat, zmínili bychom především jednoduché střihy, také čisté linie, příjemné materiály na nošení, nic extravagantního ani do oka bijícího, přesto zajímavého.  

Velká loga 

Co dalšího se za poslední desetiletí stalo? Do módy přišla velká loga, která naopak jsou do oka bijící, ale nikomu to nevadí. Zatímco v minulosti se firmy snažily loga nijak nezvětšovat, dělat je opravdu minimalistické, dnes je tomu právě naopak. Platí, že čím větší logo, tím lépe. Věci díky velkému logu nijak nezanikají, právě naopak jednotlivým kouskům velké logo přidává na stylovosti, což lidé nosící kousky s velkými logy moc dobře vědí.  

Efekt královské rodiny 

Co za poslední desetiletí taktéž ovlivnilo módní svět? Rozhodně britská královská rodina. Mohli jsme v módě zpozorovat takzvaný královský efekt, najednou se k módním ikonám přidala také Meghan Markle a vévodkyně Kate, podle kterých se ženy oblékají napříč kontinenty. Dalo by se říct, že v tomto případě se historie opakuje. Podobně tomu bylo v devadesátých letech, kdy se ženy oblékaly podle princezny Diany, která se i díky tomu stala symbolem zmiňovaných devadesátých let. U Meghan Markle a vévodkyně Kate lze nyní říct, že se staly módním symbolem či ikonou současného století. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.