Na placení nemusíte být sami, a to ani na dovolené 

Na placení nemusíte být sami, a to ani na dovolené
Na placení nemusíte být sami, a to ani na dovolené

Dovolená. Postrach všech. Spousta peněz a stresu. Konečný účet vám způsobuje mdloby. Zažíváte to každý rok, někdy i vícekrát. Věděli jste, že se můžete o náklady podělit, užít si spoustu zábavy, a ještě k tomu ušetřit? Co pronájem chalupy?  

Pohromadě  

Trávíte většinou letní dovolenou s rodinou, s partnerem a dětmi? Je to tak logické. Jsou to vaši nejbližší a volný čas chcete využít naplno, stmelit se a užít si jeden druhého. Bohužel se náklady na dovolenou neustále zvyšují, nehledě na další výlety za kamarády a příbuznými. Pronájem chalupy, která pojme deset nebo i dvacet lidí, je jednoduché a zároveň velice chytré řešení, jak zabít dvě mouchy jednou ranou.  

Na jedné straně uvidíte všechny své blízké, které máte rádi. Můžete pozvat rodiče, aby si si užili vnoučata, sourozence, sestřenice a bratrance, ale i kolegy nebo známé z lukostřelby. Je tolik možností, jak můžete pronájem chalupy využít na maximum, že by byla velké škoda, kdyby vás tato alternativa minula a nikdy jste ji nevyzkoušeli.  

Na straně druhé jde totiž o značnou úsporu peněz. Neměl by to být ten hlavní požadavek, ale každá koruna navíc se hodí. Týden nájmu stojí mezi deseti a patnácti tisíci korun. Za to seženete rodinnou dovolenou na sedm dní opravdu těžko. I kempy by tuto cenovou hranici dost možná přesáhly. Úroveň ubytování je poměrně vysoká a soukromí a klid k nezaplacení.  

Vlastní versus cizí 

I pobyt na pronajaté chalupě má svá specifika. Pokud cestujete s rodinou a příbuznými, dobře se znáte a nevadí vám trávit čas společně. S kolegy nebo kamarády je to ale jiná. Spojuje vás koníček nebo práce, ale v životě můžete být hodně odlišní. Je důležité, abyste si dokázali na hromadné dovolené vymezit čas a prostor pro sebe a vytvořili program jen pro sebe, partnera a děti bez ohledu na ostatní. Sejít se můžete k ránu nebo večer, ale nemělo by se všechno točit jen kolem velké skupiny lidí. Všichni by si odvezli jen zmatek a malinké střípky zážitků.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.