Než dojde k rekonstrukci střechy, co je třeba udělat?

Než dojde k rekonstrukci střechy, co je třeba udělat?
Než dojde k rekonstrukci střechy, co je třeba udělat?

Střecha je nedílnou součástí domu. Většina lidí si však neuvědomuje, že je to součástí domu, kterou je třeba po letech rekonstruovat, i když to není zrovna levná záležitost. Střecha každý den čelí jistému náporu. Neustále se musí vypořádávat se slunečními paprsky, UV zářením, se sněhem, větrem nebo krupobitím či jinou nepřízní počasí. To vše má vliv nejen na funkčnost střechy, ale na její vzhled. Po letech střecha není schopna plnit svou funkci v plném rozsahu. Stejně tak nevypadá zrovna nejlépe. A právě to je ten okamžik, kdy je dobré kývnout na rekonstrukci této části domu.  

Než však dojde k rekonstrukci střechy, doporučuje se udělat několik věcí. Jakých? To si pojďme prozradit.  

Zavolejte si odborníka 

Jakožto laici možná nevidíte závady, které však na první pohled spatří odborník. Je dobré ho proto pozvat dřív, než dojde k samotné rekonstrukci. Myslete na to, že odborník může stanovit, co byl největší problém nebo k jakým závadám došlo, že střecha přestala plnit svou funkci. Stejně tak může vytvořit návrh rekonstrukce, s níž posléze budete předcházet rychlému opotřebení střechy.  

Vyberte správnou střešní krytinu 

Velice důležité je vybrat správnou střešní krytinu. Nejčastěji se volí mezi betonovou a pálenou střešní krytinou, obě dvě možnosti jsou velice dobré. Betonová taška se pyšní extrémní pevností, která se působením času ještě násobí. Kromě toho má opravdu velkou životnost. Vydrží i několik desítek let bez sebemenších komplikací. Kromě toho na střechu nebudete potřebovat velké množství tašek, což povede k úspoře peněz i času při pokládání.  

Co se týče keramických čili pálených tašek, ty jsou zase oblíbené pro svůj přirozený vzhled, který perfektně zapadá do okolní krajiny. Pálené tašky jsou vyráběny z přírodních materiálů, možná proto tak dokonale zapadají do okolí.  

Odstraňte starou střechu 

Než dojde k položení nové střechy, je nutné nejdříve odstranit starou střechu čili musí dojít k demontáži původní krytiny i dalších částí střechy, jako jsou krovy.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 360 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.