Nezruinujte svůj rozpočet díky oslavám. Víme, jak i v těchto případech ušetřit

Nezruinujte svůj rozpočet díky oslavám. Víme, jak i v těchto případech ušetřit
Nezruinujte svůj rozpočet díky oslavám. Víme, jak i v těchto případech ušetřit

Máte velkou rodinu nebo jenom hodně kamarádů, kteří s velkou radostí slaví narozeniny i několikrát v roce? Rodinné oslavy nebo obecně oslavy narozenin jsou velkým zásahem do financí. V případě, že patříte k lidem, kteří nemají peníze na rozdávání, můžou vám takové oslavy pořádně zamávat s rozpočtem. Dárky, alkohol, také cesta na oslavu – to všechno něco stojí. Bohužel si lidé neuvědomují, že je to opravdu drahá záležitost. Pojďme si proto říct, jak i na oslavách narozenin ušetřit.  

Člověk by si řekl, že krásně během měsíce vychází s penězi, ale pak přijde narozeninová oslava, která je jeden velký zásah do financí. Navíc mnohdy si oslavenec přeje velmi drahou věc, tudíž peněženka opravdu velice zapláče. V případě, že nechcete, aby vás rodinné oslavy zruinovaly, držte se našich osvědčených tipů.  

Neslavte každou oslavu zvlášť 

Pokud ani vaši ostatní rodinní příslušníci nejsou rádi, když se slaví narozeniny každých čtrnáct dní, doporučujeme se domluvit na takzvaném čtvrtletním slavení. Narozeniny by se tak krásně sjednotily, nemuselo by se slavit neustále. Navíc můžete takzvaně zabít několik much jednou ranou. Třeba se navíc poštěstí sjednotit narozeniny rodičům, kterým se tak mohl koupit jeden dárek dohromady.  

Neslavte ve velkém 

Narozeniny dělejte zásadně jen v úzkém kruhu. Neslavte je ve velkém, nebudete mít tendenci se s dárkem předvést, navíc se za oslavy nebude moc platit. Pokud se třeba chystají vaše narozeniny, pozvěte jen sourozence a rodiče nebo je případně neslavte vůbec, pokud vám to nevadí.  

Dárky vyrábějte 

Dárky, které dáváme svým blízkým, jsou každým rokem dražší a dražší. Rozhodně se je nevyplácí kupovat, proto je raději vyrábějte. Třeba rodiče to rozhodně ocení, o tom není sporu. Můžete třeba vyrobit vlastní koupelové soli nebo třeba namalovat hrníčky.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.