Nová zelená úsporám nabízí programy, na které stát přispěje až polovinou částky 

Nová zelená úsporám nabízí programy, na které stát přispěje až polovinou částky
Nová zelená úsporám nabízí programy, na které stát přispěje až polovinou částky

Přemýšlíte, jak ušetřit za energie? Projděte si nabídku státního dotačního programu. Ten letos i v příštím roce nabízí možnost využít dotace podporující ekologická řešení a úsporu energie. Co si vyberete?  

Dotace ve výši několika set tisíc 

Přejete si dotace na zateplení vašeho domu? Nebo byste rádi dostali příspěvek na výměnu starých oken? Dotace na výměnu oken se pohybuje až do výše poloviny reálných výdajů za celý projekt, takže se můžete těšit na příspěvek od státu až do výše několika stovek tisíc korun. Ani nové projekty nejsou v pozadí – dotace na novostavbu vám může přinést až půl milionu korun. Stačí jen zvolit úsporné prvky a ekologické systémy.  

Projekt si můžete hlídat sami, nebo si jej pořídit na klíč 

Na webu Nová zelená úsporám je přehledně vypsáno, jak má každý žadatel o dotace postupovat. Jelikož je ale seznam poměrně dlouhý a je nutné dodržet všechny body v seznamu v přesné posloupnosti, je pro mnohé domácnosti snazší si najmout firmu, která se postará nejen o realizaci prací samotných, ale také o vyřízení dotací. Budete tak mít jistotu, že dosáhnete na maximální výši dotace.  

Stát vás podpoří ve snaze ušetřit vlastní náklady 

Státní program podporuje všemožné snahy lidí o úsporu energie. Ať se jedná o výměnu oken a dveří, o zateplení domu, nebo o instalaci venkovních žaluzií, vždy je kladen důraz na to, aby se jednalo o řešení, které přinese člověku velký užitek. I přes jednorázovou investici se bude jednat o úsporu trvalého rázu. Stejné je to v případě využívání ekologických zdrojů energie. Jednorázová částka vám přinese trvalý užitek.  

Programy, které nabízí stát, dokáží pokrýt až polovinu částky, kterou budete investovat do úsporných řešení pro své vlastní bydlení. Jednotlivé programy můžete navíc libovolně kombinovat a přijít si tak ke skutečně působivé částce. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.