Osvěžte svůj dům třeba fialovou

osvěžte dům fialovou
osvěžte dům fialovou

Bytové doplňky jsou součástí domácnosti. Pokud se v domě nenachází žádné takové doplňky, pak je domácnost sama o sobě velice smutná, nezabydlení, neútulná. Dnes však jen stěží odoláte tak krásným věcem, které se nabízí v obchodech. V obchodech dneska najdete tolik krásných věcí za dobré ceny (pokud víte, kam chodit), že jen stěží si je nedonesete domů. Je to však jenom dobře, protože vaše domácnost díky nim nebude alespoň nudná a nezabydlená.

Pokud se však rozhodnete jít cíleně pro doplňky do vašich oblíbených obchodů, měli byste mít na paměti to, jaké doplňky si vlastně koupíte – tedy jaké barvy. Kombinace barev ve vašem domě dělá mnoho, dělá vlastně domácnost moderní. Jestliže máte domácnost světlou, dejme tomu třeba bíle zdí s kombinací šedé, pak je načase koupit si nějaký kontrastní doplněk, který rozzáří a osvěží váš dům. Nezáleží na tom, jestli je to ložnice nebo obývací pokoj, každá místnost si zaslouží rozjasnit.

Kontrasty se většinou využívají hlavně v červené nebo v pestře žluté variantě. Nebojte se ale ani oranžové nebo například pestře zelené či velice oblíbené fialové.

Fialovou do domácnosti?

A proč ne? Fialová barva je krásná, je osvěžující, je pestrá, je pozitivní. Nebudí ve vás žádný stres, nepřivádí vám deprese jako černá barva. Dnes je navíc fialová velice moderní. Sice se nejedná o letošní nejmodernější barvu, ale v domě by měla mít své místo. V obchodech dneska najdete kupu doplňků fialové barvy, tudíž se stačí jenom rozhodnout.

Co fialového si koupit?

Samozřejmostí jsou fialové svíčky. Pokud je najdete ve své vonné verzi, máte vyhráno. Na okenní parapety posázejte oblíbené pokojové rostliny, například fialky jsou tou nejlepší volbou. O fialky se navíc nemusíte dvakrát starat, jenom je nezapomínejte zalévat a nevystavujte je přímému slunci. A nezapomeňte také otrhávat uschlé kvítky, kterým se nevyhnete.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.