Pět nejkrásnějších míst na světě. Kam se vydáte nejdříve?

Pět nejkrásnějších míst na světě. Kam se vydáte nejdříve?
Pět nejkrásnějších míst na světě. Kam se vydáte nejdříve?

Chystáte se někam vycestovat, ale ještě si nejste jistí tím, kam se letos podíváte? Co se podívat třeba na některé z pěti nejkrásnějších míst na světě? I když pro každého je jiné místo na světě to nejkrásnější, pravdou je, že existuje seznam těch nejkrásnějších míst, kam se vyplatí podívat se a vydat. Z tohoto seznamu jsme posléze vybrali pět nejatraktivnějších, jež stojí rozhodně za navštívení.  

Machu Picchu v Peru 

Tam, kde lamy dávají dobrou noc – i tak se přezdívá místu zvanému Machu Picchu v Peru. Právě toto místo je nejen jedním z nejhezčích na světě, ale zároveň se jedná o místo, které je zařazeno k novodobým divům světa. Pokud se sem chcete vydat, musíte si to rezervovat s předstihem. Je sem povolen vstup jen několika lidem denně. Jedná se o kultovní město, které vzniklo už v 15.století v peruánských Andách a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.  

Sa Pa ve Vietnamu 

I když jsou ve Vietnamu zvláštní společenská pravidla, místa tu mají opravdu dech beroucí. Příkladem toho je místo zvané Sa Pa, což je horské městečko sídlící u hranice s Čínou. Zdejší výhledy jsou ty nejkrásnější, jaké jste kdy viděli.  

Plitvická jezera v Chorvatsku 

Za krásnými místy opravdu nemusíte jenom do dalekého zahraničí, stačí zajet do “obyčejného” Chorvatska. Právě zde vás čekají třeba Plitvická jezera, která jsou nejznámějším národním parkem zmiňované země. Nejatraktivnější jsou hlavně zdejší vodopády.  

Bagan v Myanmaru 

Bagan můžete znát také pod jménem Pagan. Jedná se o starověké město, které najdete v Myanmaru. Během čtyř století se zde postavilo více jak deseti tisíc buddhistických chrámů, bohužel se jich zachovalo jenom přes dva tisíce. I tak je to jedno z nejkrásnějších míst na světě.  

Ronda ve Španělsku 

Pokud budete chtít zamířit do Španělska, vydejte se konkrétně do Rondy, což je jedno z nejkrásnějších měst Andalusie. Město se tyčí nad stometrovou skalní roklí a z každého koutu dýchá minulost.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 360 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.