Pletená móda je in. Jaké konkrétní kousky nepostrádat?

Pletená móda
Pletená móda

Už jste letos zaznamenali, co se nosí? Nebo vám zatím aktuální zimní trendy zatím unikají? Jestliže vám letošní moderní kousky unikají, máme pro vás atraktivní tip na to, co by ve vašem šatníku rozhodně nemělo chybět. Neměla by v šatníku chybět takzvaná pletená móda, která je opravdu velmi stylová a využijete ji v každém ročním období kromě léta. Jenže je otázkou, jaké konkrétní kousek z pletené módy si koupit. Přece jen pletená móda je obecný pojem.

Když se řekne pletená móda, lidé si představí babičky štrikující jednotlivé módní kousky. Samozřejmě za výrobou nestojí babičky, nýbrž velké společnosti a jejich stroje a zaměstnanci. Jednotlivé pletené kousky však mohou připomínat babiččino objetí, kterým se rozhodně nepohrdá.

Nicméně pokud budete chtít svůj šatník zpestřit právě pletenou módou, přinášíme vám tipy na konkrétní kousky, které byste neměli postrádat.

  • Svetr

Klasikou je rozhodně svetr, který tvoří základ šatníku. V současné době je právě svetr velmi žádaný, nejvíce jsou žádané ty, které mají rolák nebo stojáček. V obchodech najdete pletené svetry v mnoha barvách a provedeních, dokonce jsou mnohé i vzorované, tím jsou tedy opět atraktivnější.

Svetry se lehce kombinují s džíny nebo kalhotami, je nutné poznamenat, že se často kombinují i s oblíbenými krátkými koženkovými sukněmi. Jedná se sice o zajímavou kombinaci, není to však nic nestylového a nemoderního.

  • Šaty

Letošním hitem ve skupině “pletená móda” jsou šaty, které nejsou extra dlouhé (většinou sahají do půli stehen), ale mají dlouhý rukáv, mnohdy i rolák či stojáček. Právě pletené šaty jsou něco, do čeho by měla investovat každá žena, a to z jednoho prostého důvodu – vyniknou ženské prvky, navíc si k nim můžete obout krásné kozačky nad kolena, které doplníte jen o punčošky nebo silonky.

V případě, že si šaty zakoupíte, doporučujeme je kombinovat také s kabáty a s huňatými dlouhými šálami.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.