Potraviny, které pomohou proti suché pleti

Potraviny, které pomohou proti suché pleti
Potraviny, které pomohou proti suché pleti

Pokud máte vysušenou pleť, nevypadá dobře. Mohou vznikat různé odlupující se šupinky nebo dokonce svědivá místa. Ta mohou zarudnout a škrábáním vytvoříte drobné puchýřky. Kromě vhodně zvolené kosmetiky můžete ale proti suché kůži bojovat i správně zvolenou stravou. Základem je samozřejmě dodržovat pitný režim. Pomoci si ale můžeme také některými potravinami. 

Meloun 

Právě meloun patří mezi plody, které obsahují spoustu vody – až 90 %. Z tohoto důvodu jsou prospěšné také pro hydrataci vaší pokožky. Kromě samotné vody ale obsahují také celou řadu dalších prospěšných látek, jako jsou vitamíny a minerály. Vitamín C, beta karoten i lykopen jsou velmi důležité pro zdravou pokožku. Všechny se nachází v melounu. 

Pomeranče 

Velmi zdravou složkou vaší stravy se mohou stát také pomeranče. I ty obsahují poměrně dost vody – 80 až 90 %. Kromě toho je široce známo, že jsou bohatým zdrojem vitamínu C. Jejich výhodou je to, že mají slupku. Před konzumací ji tak stačí oloupat, aniž bychom hledali, kde toto ovoce omýt. Může se jednat tedy o nouzový druh svačinky. 

Zelenina 

Bohatší na minerály, vitamíny a vodu je zelenina ve srovnání s ovocem. Obsahují ale mnohem méně sacharidů. Nejvíce vody obsahují salátové okurky, po nich ledový salát, následuje cuketa, špenát, brokolice a mrkev. 

Mléko a mléčné výrobky 

Také mléko je svým obsahem tvořeno převážně vodou. Nejvíce vody je obsaženo v samotném mléce, ale také jogurty nebo zakysané mléčné výrobky obsahují na 90 % vody. Tvaroh a sýry už obsahují vody méně, stále ještě se ale nejedná o zanedbatelné číslo. 

Vývary a polévky 

Jsou zdrojem vitamínů, minerálů a soli. Sůl, jak známo, zadržuje vodu v organismu, čímž ji pomáhá v těle udržovat delší doby. Polévky a vývary obsahují asi 90 % vody. Můžete do nich použít různé druhy zeleniny, v závislosti na vašich preferencích. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.