Předvánoční úklid zvládnete hravě. Prozradíme vám, jak na to

Předvánoční úklid zvládnete hravě. Prozradíme vám, jak na to
Předvánoční úklid zvládnete hravě. Prozradíme vám, jak na to

Předvánoční čas se nese nejen ve znamení nakupování dárků a pečení, ale také se nese ve znamení předvánočního úklidu, což je část příprav na Vánoce, kterou ne každý má zrovna rád. Většina lidí je spíše nešťastná, když se jen vzpomene umývání oken nebo pečlivé utírání prachu. Lidé zkrátka nemají rádi, když se musí opravdu precizně vytírat nebo převlékat peřiny. V případě, že chcete letos zvládnout velký předvánoční úklid opravdu hravě, prozradíme vám, jak na to. Není to opravdu žádná věda.  

Abyste letošní advent strávili v poklidu, doporučujeme se řídit našimi tipy, díky kterým zvládnete letošní předvánoční úklid opravdu na výbornou a velice rychle.  

Zapojte celou rodinu 

Proč by předvánoční úklid měl spadnout jenom na vaše bedra? Zapojte do uklízení celou vaši rodinu. Uvidíte, jak uklízení půjde snadno od ruky, když přiloží ruku k dílu i malá ratolest nebo vaše drahá polovička. Základem rychle zvládnutého předvánočního úklidu je hlavně to, abyste dobře rozdělili úkoly. Jen tak bude úklid efektivní a rychlý.  

Dejte na babské rady 

Nakoupení speciálních prostředků nejen, že mnoho stojí, ale na druhou stranu ne všechny speciální prostředky fungují tak, jak se píše na obalu či etiketě. Mnohé speciální prostředky neodstraní ani hrstku nečistot, které slibují, že odstraní. Proto to před vánočními svátky vyzkoušejte s osvědčenými babskými radami, na které posléze nedáte dopustit. Takových babských rad najdete na internetu nespočetně mnoho. Zkusíte třeba bojovat octem proti vodnímu kameni? 

Hlavně si to všechno naplánujte 

Abyste toho neměli mnoho na poslední chvíli, doporučujeme vám si všechno naplánovat. Jen tak vám půjde úklid opravdu od ruky. Plánování je základem úspěchu, myslete na to. Platí to nejen při předvánočním uklízení, ale zmíněnou radu oceníte i v kariérním životě. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.