Proč se digitálním nomádem nemůže stát každý?

digitální nomád
digitální nomád

Tipů na levné cestování najdete na internetu bezpočet. My jsme se však rozhodli ukázat vám, jak lze šetřit nikoliv financemi, ale časem. Ten je pro cestování drahocenný a dobře si to uvědomují digitální nomádi, kteří si na cesty berou práci s sebou. Jestli se zrovna z vás může stát digitální nomád,  se dozvíte v článku níže!

Digitální nomád nesmí mít problém s prokrastinací

Chtěli byste procestovat celý svět, ale dost vás v tom limituje pět týdnů dovolené?  V tomhle případě máte jen pár možností. Pokud vám to stav vašeho konta dovolí, můžete si vzít neplacené volno a hurá do světa. Pokud však ne, nezbývá vám nic jiného, než se stát digitálním nomádem, který si práci na cesty bere s sebou. Že si neumíte představit, jak šéfovi máváte zpoza dveří jeho kanceláře, do batohu si berete faktury k vyřízení a mizíte na měsíc, na dva do exotiky? Samozřejmě, že ne. Digitálním nomádem také mohou být jen ti, kteří mohou svou práci vykonávat i v exotice a odevzdávat ji on-line. To znamená copywriteři, spisovatelé, architekti, koučové (ti, kteří poskytují své služby on-line, například přes Skype). Zkrátka ti, kteří mohou vydělávat i mimo kancelář skrz notebook a internetové připojení. Digitální nomádi však nesmí mít problém s prokrastinací. Exotika, nová místa, žádná přesně stanovená pracovní doba ani šéf může způsobit, že se k práci vůbec nedostanete. Budete ji neustále odkládat a to k ničemu nepovede. Každý digitální nomád si proto musí umět svou pracovní dobu a tempo určit sám tak, aby si vydělal a zároveň si mohl užít cestování.

Digitálním nomádem se nestanete ze dne na den

Pokud vás tento životní styl láká, rozhodně ho doporučujeme vyzkoušet. Nepočítejte však s tím, že v práci šéfovi zabouchnete dveře před nosem, sbalíte si notebook a do batůžku to nejpotřebnější a začnete žít bezstarostný život digitálního nomáda. Tak jednoduché to nebude, proto se změnou nepočítejte přes noc. Vše je potřeba dobře si rozmyslet a na všechno se připravit. Ideální je si tento životní styl vyzkoušet na nečisto, třeba jen na pár týdnů.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.