Půvabná Florencie a vše, co je o ní třeba vědět

Půvabná Florencie a vše, co je o ní třeba vědět
Půvabná Florencie a vše, co je o ní třeba vědět

Už jste přemýšleli nad tím, kam letos pojedete na dovolenou nebo jen na prodloužený víkend? Možná je jedním z vašich favoritů krásná a slunná Itálie, což je ostatně dobře, ale přece jen je Itálie obrovská bota na mapě a musíte vědět, kam konkrétně se vydat. V úvahu přichází krásné Benátky, což je město, které se neustále potápí. Také Pisa přichází v úvahu, stejně jako krásný dech beroucí Řím. My však doporučujeme Florencii, která je metropolí italského Toskánska a za navštívení rozhodně také stojí.

Florencii najdete ležící na řece Arno. Už od pradávna, konkrétně od středověku, je Florencie místo, které je významným centrem městské republiky, později se Florenci přeměnila v toskánské vévodství, později to bylo dokonce velkovévodství. Město v minulosti prošlo obrovským rozkvětem, v patnáctém století se toto krásné město stalo dokonce kolébkou renesance, což je dnes neustále připomínáno, ale také stalo kulturním centrem celé severní Itálie.

Na úvod je také třeba říct, že už nějaký ten pátek (konkrétně od roku 1982) je Florencie zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Florencie a její lákadla

K hlavním lákadlům samozřejmě patří nespočetné množství památek. Je zde nádherná katedrála Santa Maria del Flore, kterou najdete na Piazza del Duomo. Hned vedle je krásná Giottova zvonice, dominantou je taktéž radnice Palazzo Vecchio nebo případně most přes řeku Arno, který byl nazván Arno Ponte Vecchio.

Ve Florencii najdete i mnoho kostelů, například kostel Santa Maria Novella stojí za zmínku stejně jako kostel Santa Croce.

Přijeďte do Florencie během významných dnů

Samozřejmě i zde mají své svátky, tradice a festivaly, kterých se můžete účastnit. Jen je třeba vědět, kdy se zde konají. Například v srpnu se koná Ferragosto, v květnu kriketový festival Festa del Grillo a také hudební festival Maggio musicale.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 347 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.