Road trip po Slovensku aneb co navštívit

Road trip po Slovensku aneb co navštívit
Road trip po Slovensku aneb co navštívit

Takzvané roadtripy jsou v současné době velmi, velmi oblíbené. Může za to zejména to, že lidé chtějí procestovat během své dovolené více míst, nechtějí zůstávat na místě. To ostatně znamená, že si vezmou automobily a vydají se někam, kde to sice neznají, ale kde je toho hodně k vidění. Nejčastěji se na road trip jezdí například do Itálie, kteár je sice dál, ale za to je zde hodně k vidění, Itálie však není jediné místo, kde byste mohli strávit svou dovolenou a kterou byste mohli projet autem. Další takovou zemí vhodnou na road trip je třeba sousední Slovensko.

Pokud nejste fanouškem extra dlouhých cest, máme pro vás pár tipů, kde se na Slovensku zastavit. Slovensko není tak vzdálené jako Itálie, navíc je zde mnoho míst, která stojí za navštívení. Vezměte tedy své auto a vyjeďte právě do sousedního Slovenska, kde prožijete třeba ten nejlepší víkend, jaký jste kdy prožili.

Bratislava je samozřejmá zastávka

Jednou ze zastávek by rozhodně měla být slovenská Bratislava. Přece vždycky, když se jede do nějaké země, tak člověk chce vidět hlavní město. A Bratislava je město krásné, navíc zde můžete přespat, tudíž si odpočinout po cestě. Nachází se zde nejen mnoho památek, ale samozřejmě také zoologická zahrada, kam mají děti do určitého věku vstup zdarma.

Buďte v přímém kontaktu se zvířaty

Chtěli byste si hrát s exotickými zvířaty, jako jsou lvi, tygři nebo pumy? Je to možné, existuje totiž Kontaktní zoo v Liptovském Mikuláši, která je známá tím, že zvířata jsou zde v těsné blízkosti lidí. Lidé v tomto středisku se učí, že bychom sice ze zvířat měli mít respekt, na druhou stranu bychom se jich neměli tak bát, vždyť se i oni bojí nás.

Slovenská Tatralandia jako další stanoviště

Pokud jste milovníkem vody a milujete vodní radovánky, měli byste jednoznačně navštívit slovenskou Tatralandii, která je známá tím, že je zde nejen mnoho atrakcí pro děti, ale také si i unavení rodiče přijdou na své. Jeden den byste typicky letním radovánkám tedy mohli věnovat.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.