S avokádem v kuchyni

s avokádem v kuchyni
s avokádem v kuchyni

Jestliže milujete zdravé stravování, pak by vám neměla uniknout řada receptů. Mnozí lidé, kteří teprve začínají jíst zdravě, si myslí, že se jejich stravování bude točit kolem vajíček se zeleninou, dále také kolem ovoce a zeleniny a hlavního pokrmu, který bude vždycky ve formě kuřecího masa s rýží, ale není to ani zdaleka tak. Dneska už najdete na internetu plno různých receptů, které jsou zdravé a z velice kvalitních surovin, jež jsou v pokrmech ve vyvážené formě.

Mezi nejčastější potraviny, které je dobré zařadit do hlavních jídel našeho dne, patří rozhodně ryby, které však nejsou zrovna oblíbené. Zpracovat se mohou nejen k obědu, ale také k večeři, protože jsou poměrně lehké. Zapomínat byste neměli ani třeba na luštěniny. Jestliže však chcete vnést do vaší kuchyně trochu exotiky, pak neváhejte a začněte vařit třeba s avokádem.

Avokádo součástí české kuchyně?

Avokádo je dnes velice oblíbené. Samozřejmě se nestává součástí české kuchyně, ale pokud žijete zdravě, pak byste ho rozhodně měli do jídelníčku zařadit. Pozitivní je, že se může dát do všech pokrmů dne. Je tedy vhodný nejen k snídani, ale taky i k obědu, k večeři či jako svačina.

Pokud nevíte, jak avokádo zpracovat do běžných pokrmů dne, pak vám přinášíme pár tipů, jak takové avokádo do vaší kuchyně zařadit. První pravidlo zní, že s česnekem nic nezkazíte. Pokud nevíte, jak avokádovou pochoutku dochutit, pak sáhněte po česneku, protože lepší kombinace snad ani neexistuje.

Jak avokádo zařadit do naší kuchyně?

Jestliže tedy stojíte o to, abyste avokádo zařadili do vaší kuchyně, pak radíme následující: během snídaně je avokádo skvělé jako součást vajíček. Pokud si klasicky připravíte volské oko, na něj položte plátek avokáda. Vajíčku dodá avokádo zcela jinou chuť. Na svačinku se hodí různé celozrnné chlebíčky či plátky, které doplníte o avokádovou pomazánku, která se skládá z Lučiny či z méně tukové pomazánky, dále z česneku a z rozmixovaného avokáda. Na oběd pak můžete volit třeba těstoviny s avokádovým pestem, večer se nebojte použít k chodu avokádový dresink.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.