Sedm nejzdravějších druhů ovoce podle odborníků. Jíte je taky?

Sedm nejzdravějších druhů ovoce podle odborníků. Jíte je taky?
Sedm nejzdravějších druhů ovoce podle odborníků. Jíte je taky?

V souvislosti se zdravým stravováním se mnoho lid ptá, co se musí konzumovat, jaké potraviny v sobě ukrývají vitaminy a tělu prospěšné látky či co konkrétního bychom měli zařadit do svého jídelníčku, abychom se cítili lépe. Odborníci na zdravé stravování se shodují v tom, že se vyplatí konzumovat ovoce, a to hlavně v brzkých ranních hodinách, případně dopoledne. Konzumace ovoce je v současné době něco, co nesmí vynechávat nikdo z nás, vždyť právě ovoce obsahuje celou řadu vitaminů a tělu prospěšných látek.  

Nabízí se však otázka, jaké ovoce patří k nejzdravějším. Jedna věc je konzumovat každé ovoce, jiná věc je konzumovat to nejzdravější ovoce na světě. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí do svého jídelníčku zařadit to nejzdravější ovoce, vybrali jsme pro vás sedm nejzdravějších druhů, na nichž se ostatně shodují i odborníci.  

Sedm nejzdravějších druhů ovoce 

  • Granátová jablíčka jsou jednoznačně velmi zdravá. Obsahují celou řadu tělu prospěšných látek, obsahují hlavně antioxidanty napomáhající vyhazovat z těla tělu škodlivé látky.  
  • Ananas je exotičtější druh ovoce, přesto je jedním z nejzdravějších druhů ovoce. Je to pomocník při snižování hmotnosti. Navíc dokáže rozkládat potravu a zabraňuje nadýmání. 
  • Pomeranče sice konzumujeme hlavně v zimě, ale ani v jiných obdobích bychom je neměli vynechat, jelikož podporují hojení ran a také napomáhají k lepší imunitě.  
  • Grepfruit je sice známý svou hořkou chutí, přesto je to jeden z nejlepších pomocníků při hubnutí. Navíc dokáže snižovat hladinu špatného cholesterolu v krvi.  
  • Brusinky jsou dalším unikátním ovocem v pořadí. Jedná se o ovoce, které by měly konzumovat hlavně ženy, jelikož předchází infekci močových cest.  
  • Třešně během léta sbíráme na stromech u sousedů. Je to však dobře, jelikož obsahují celou řadu vitaminů a pomáhají při regeneraci po fyzické zátěži.  
  • Borůvky jsou jednoznačně tím nejzdravějším ovocem na světě. Jsou označovány za superpotravinu, obsahují totiž nejen tělu prospěšné látky, ale také zpomalují stárnutí a napomáhají k lepší motorice.  
Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.