Seznamte se s fíky!

Seznamte se s fíky
Seznamte se s fíky

Dnes existuje mnoho zajímavých druhů potravin, které se lidé bojí ochutnat. Nejsou to však jenom různé mořské plody, které se bojíme zkusit, ale jsou to hlavně i různé druhy tropického ovoce. Je škoda, že tropické ovoce se lidé bojí zkusit. Je totiž tak zdravé! A nejen to, většina z nich pomáhá i při hubnutí. Kalorie nám pomáhá spalovat například ananas, zdraví však prospívají hlavně fíky.

Pojďme si říct, jaké účinky mají fíky pro naše zdraví. Není jich málo, tak pozorně čtěte.

• pro zdravé srdce

Fíky pomáhají našemu srdíčku. Minimalizují totiž vápník v krvi. Kromě toho je ve fících vysoké množství draslíku, což znamená, že se fíky starají o naše srdce a pomáhají nám udržovat nízký tlak. Pokud tedy máte problém s vysokým tlakem, zařaďte do svého jídelníčku právě toto tropické ovoce.

• snižují triglyceridy v krvi

Kromě toho taky snižují triglyceridy v krvi. Triglyceridy jsou známé tím, že nám způsobují různé srdeční onemocnění, způsobují i pomalejší proudění krve, taky můžou za obezitu nebo třeba za vysokou hladinu špatného cholesterolu. Fíky nám tedy pomohou se tohoto „jevu“ zbavit.

• vysoký obsah železa

Jestli máte problém s nedostatkem železa, je třeba zařadit do jídelníčku fíky. Právě ony totiž mají v sobě vysoké množství železa, které je důležité pro tvorbu červených krvinek. Nejvíce by měly fíky jíst těhotné ženy nebo osoby, které trpí anémií.

• obsahují fenolové antioxidanty

Fenolové antioxidanty jsou skvělými pomocníky, kteří udržují zdravý zrak. Málokdo to ví, ale jsou prospěšné hlavně u starších lidí. Fíky jsou tedy daleko prospěšnější než běžná zelenina, jako je třeba mrkev.

• zásaditá potravina

O fících se obecně ví, že je to vysoce zásaditá potravina, což znamená, že při pravidelné konzumaci pomůžou tělu dosáhnout a taky udržet optimální hodnotu PH, která je tedy optimální mezi 7 až 7,4.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.