Jak šikovně lze doma vyřešit úložný prostor?

úložný prostor
úložný prostor

Úložný prostor v domácnosti. Na první stranu otázka komod, skříní a dalšího nábytku, na stranu druhou jeho  velký nedostatek a možnost s tím něco dělat a to jak ve velkých, tak i v malých místnostech, kde je vyřešení úložného prostoru zásadní.

Šikovně vyřešený úložný prostor se cení

Úložný prostor je při bydlení velice zásadní a už při výběru nábytku do domácnosti by měl hrát hlavní roli. Kolik šuplíků komoda má a jak jsou hluboké? Nebylo by lepší koupit komodu, která má o dva šuplíky navíc, přitom není na prostor náročnější? Není lepší koupit manželskou postel se spodní zásuvkou než bez ní? Úložný prostor se však nemusí vázat jen na nábytek. Svou domácnost můžete obohatit designovými úložnými boxy a kapsáři, které splní svůj účel v každé místnosti. Úložné boxy lze dnes koupit v řadě nejen vzhledového, nýbrž i materiálového provedení. Nejlevněji vás vyjdou úložné boxy z papíru, ty si však žádají mnohem větší péči při zacházení a nejspíš vám dlouho nevydrží. Jako ty stabilnější se jeví úložné boxy z plastu. Jejich výhodným prvkem jsou i kolečka, díky nimž si boxy jednoduše přemístíte tam, kde potřebujete. Místo na úložné boxy si musíte najít – často se umisťují na šatní skříň či do rohu místností. Využít můžete i prostor pod postelí. Oblíbené jsou i kapsáře.

Nemusíte sázet jen na hotové kousky, vyrobit si můžete své vlastní

K uložení spousty věcí jsou vhodné i kapsáře. Ty jsou zpravidla z látky a nabízejí mnoho rozčleněných kapes. Využijí je zejména maminky s dětmi pro uložení hraček. Kapsáře však využijete i v ložnici a v jiných místnostech. Stačí jejich design sladit s interiérem. Kapsáře i úložné boxy si můžete doma i sami vyrobit. Zejména při výrobě boxů a kapsářů do dětských pokojíčků se fantazii meze nekladou. Navrch toho všeho si s dětmi užijete spoustu zábavy.

Úložný prostor má mnoho tváří. A proto pokud se doma mačkáte a nemáte místo pro další věci, zkuste se porozhlédnout. Co by se u vás doma dalo vylepšit?

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.