Skladování věcí na zahradě: Jaký způsob se bude hodit právě pro vás?

Skladování věcí na zahradě: Jaký způsob se bude hodit právě pro vás?
Skladování věcí na zahradě: Jaký způsob se bude hodit právě pro vás?

Zahrada je místem, které má dnes spousta z nás spojené s odpočinkem. Stále ještě je ale zapotřebí věnovat mu také nějakou tu péči, abychom se mohli radovat z jejího nádherného designu. K tomuto budeme potřebovat celou řadu nástrojů, nářadí, přístrojů, hnojiv, nádob a podobně. Pokud máte na zahradě také dětský koutek, bude se vám hodit také místo, kam uskladnit jejich hračky nebo různé typy vozítek. Jaké máte možnosti? 

Zahradní domek 

Zatímco altánky a pergoly se hodí k posezení, zahradní domek je vhodný k uspořádání všech věcí k uskladnění. Jeho velikost se může odvíjet na základě toho, jak velký pozemek máte a kolik věcí potřebujete uskladnit. Pokud jej chcete koupit, můžete zvolit dřevěný nebo plechový domek, které jsou obvykle nenáročné na montáž. Sami si můžete postavit domky z různých materiálů, jako je například již zmíněné dřevo nebo cihlový zahradní domek. Zde si ale dejte pozor na velikost: příliš velký zahradní domek bude podléhat stavebnímu povolení. 

Přístřešek 

Pokud se vám nechce stavět domek nebo sklad, můžete se rozhodnout pouze pro montáž přístřešku. Ten může vést například od zahradního altánku nebo nějaké části vašeho domu. Jeho výhodou je to, že je to levnější a jednodušší metoda. Nevýhodou ale mohou být povětrnostní podmínky, před kterými nemusí být skladované věci úplně ochráněny. Pro zajištění větší ochrany můžete zajistit také stěny svého přístřešku – například z nějaké zahradní nebo nepromokavé tkaniny. 

Jak skladovat věci? 

Není vhodný nápad skladovat věci pouze položené na zemi. K tomuto účelu se mohou hodit různé boxy a skříňky. Pořídit si můžete ale také háky, s jejichž pomocí zavěsíte některé předměty ke stropu, čímž se vám uvolní místo pod nimi. Vhodným řešením jsou také regály, díky kterým můžete z minimálního množství místa získat maximum. Některé věci se vyplatí skladovat ve vodotěsných nádobách, jako jsou například hnojiva nebo i jedy. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.