Služby realitní kanceláře

Služby realitní kanceláře

Váháte nad tím, zda si najmout realitní kancelář? Máte obavu, zda vám prodej vaší nemovitosti neprodraží? Je nutné si uvědomit, že v provizi realitní kanceláře je zahrnutý nejen právní servis, soupis kupní smlouvy, smlouvy o advokátní úschově, zajištění katastrálního snímku a mnoho dalších podkladů, je i hrazena inzerce, peníze za dopravu při prohlídkách a všechny celkové náklady, které jsou spojené s hledáním kupujícího a následným úplným převodem.

Koupě i prodej nemovitosti může být pro nezkušené pěkný oříšek. Například koupě nemovitosti je často velmi náročným procesem, který zahrnuje poměrně velké množství složitých právních úkonů. A pokud již máte vyhlédnutou nemovitost a máte o ni konkrétní vážný zájem, je třeba podepsat rezervační smlouvu. Ta vám zajistí blokování nemovitosti po dobu, kterou potřebujete k vyřízení všech potřebných úkonů, které jsou s koupením nemovitosti spojeny. Jak má taková smlouva vypadat a co má obsahovat, vědí bezpečně pracovníci realitní kanceláře.

Je dobré si uvědomit, že získáte čas a svobodu. Pokud prodej své nemovitosti svěříte realitní kanceláři, zbavíte se starostí. Přenecháváte zároveň zodpovědnost za prodej jiným. Budete pouze částečně sledovat proces a zároveň si budete jisti, že záměrem realitní kanceláře získat co nejvíce peněz za vaši nemovitost při jejím prodeji. A proto je dobré se jí svěřit a důvěřovat. Prodej proběhne bez starostí a v klidu. Pokud jste například v nemovitosti bydleli, nemusí být vůbec lehké svoji nemovitost bez emocí prodat.

Není dobré svěřovat svou nemovitost několika realitním kancelářím najednou. Pokud má vaši nemovitost v nabídce více realitních společností, jednotlivé kanceláře často vyvíjí větší tlak na slevu, někdy se stává, že je nutno zaplatit provizi i vícekrát. Vždy je lepší nechat si poskytnout plný, kompletní servis.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 347 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.