Stylové peklo aneb největší chyby v zařizování domácnosti

Stylové peklo aneb největší chyby v zařizování domácnosti
Stylové peklo aneb největší chyby v zařizování domácnosti

Všichni to s naší domácností myslíme co nejlépe. Výsledek je ale někdy skutečně příšerný! Čeho se vyvarovat, abychom nepřišli do stylového pekla, kde nás budou napichovat na nevkusné vidličky mnohobarevní čerti? 

Uberte na barevnosti

Snad největší problém našich domácností. Při zařízení byt vypadá vkusně a k světu. Úchytky korespondují s nábytkem, je dodržen styl i čistota úmyslu. A pak to přijde! V obchodě se vám zalíbí solitérní kousek nábytku, který musíte mít. Zapomenete na to, že ve vaší domácnosti mají všechny kusy nábytku hliníkové nábytkové nožky, a pořídíte něco zcela barevného a křiklavého. Ne vždy se solitérní prvky, které vás uchvátí jinde, hodí k vám domů. 

Co tím chtěl básník říct? 

Stejný problém, ale nyní v jiné části bytu. Kuchyň jsme si zařídili ve stylu minimalismu nebo industry, držíme se základních dvou až tří barev v místnosti. A poté si domů přinesete všemožné barevné hrnečky, které vystavíte na kuchyňské lince. Proč to všechno? Netvoří ani sadu, která by punkový počin omlouvala. Každý pes, jiná ves – to ve stylu neplatí. Sjednoťte a uberte na barevnosti. 

Nový domov, staré časy

Pořídili jste si naprosto nový interiér a je vám v něm dobře. Po týdnu si ale vzpomenete, že jste ještě nezabydleli stěny. A začne to. Vzpomínkové fotografie na dovolenou, dvacet let staré fotky dětí, suvenýry z dovolené před patnácti lety. Proč to všechno? Ponechte nostalgickým předmětům krásnou reprezentativní krabičku na půdě a s láskou se k nim vracejte. Přeci ale nebudou definovat to, kým jste nyní. Směřujte dopředu, žijte dnes a zítra. 

Jednotný styl bychom měli dodržovat nejen v každé z místností, ale také v celé domácnosti. Mnohem lépe se nám zde bude žít. Je libo vintage, retro, skandinávii, hygge, nebo třeba boho styl? Výborně, ale dodržujte jejich zásady. Bude se vám bydlet jako v nebi.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.