Tipy na pokojové rostliny, které toho moc nepotřebují aneb něco pro lenochy

Tipy na pokojové rostliny, které toho moc nepotřebují aneb něco pro lenochy
Tipy na pokojové rostliny, které toho moc nepotřebují aneb něco pro lenochy

Chcete mít domácnost plnou pokojových rostlin, ale nepatříte zrovna k lidem, kteří by se o rostliny pravidelně starali? Pokud patříte k lidem, kteří se starají o rostliny tím stylem, že je zalévají až ve chvíli, kdy si na ně vzpomenou, přinášíme vám tipy na takové rostliny, které toho ke svému spokojenému životu opravdu mnoho nepotřebují. I ti, kteří patří mezi lenochy ve skupině pěstitelů pokojovek, mohou mít domácnost plnou živých květin.  

Zmíněné pokojové rostliny jsou také něco pro ty, kteří nepatří mezi zkušené pěstitele. Pokud mezi zkušené pěstitele nepatříte, začněte pěstovat níže zmíněné rostliny.  

Dracéna 

Klasikou mezi nenáročnými pokojovými rostlinami je dracéna, která toho opravdu ke svému spokojenému životu mnoho nepotřebuje. Existuje mnoho druhů této pokojové rostliny, ovšem všechny se vyznačují tím, že jim k životu patří minimum zálivky, dále také přesazování jednou za dva roky a hodně světla, ovšem ne přímé sluneční paprsky. Nic jiného k životu nepotřebují.  Pěstování draceny je jednoduché.

Banánovník 

Trochu jedinečnou rostlinou je takzvaný banánovník, který se nenachází v každé domácnosti. Jedná se o rostlinu, kterou nezničí doslova nic, dokonce nepotřebuje ani častou zálivku. O vodu si ostatně rostlina řekne, a to tak, když listy začnou usychat. Banánovník však dobře snáší i vysoké teploty, vydrží tak v parném, dusném či vytopeném bytě v sedmém patře.  

Kaktusy 

I kaktusy se řadí doslova k nezničitelným rostlinám. Lidé si myslí, že se nezalévají, jenže to je mýtus. I kaktusy se zalévají, ovšem ne tak často, jak jsou lidé zvyklí u jiných rostlin. Největší nárok kladou na stanoviště, kde by mělo být jasné, ale zároveň rozptýlené světlo. Zvládají dokonale i suchý vzduch, hodí se proto i do paneláků. Ovšem je jasné, že suchý vzduch musí dobře snášet, vždyť jsou přizpůsobeny k životu na sušších místech. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.