Ušetřete na potravinách – nikoli však na úkor kvality!

Ušetřete na potravinách – nikoli však na úkor kvality!
Ušetřete na potravinách – nikoli však na úkor kvality!

Letošní rok probíhá ve znamení velkého zdražování. A potraviny jsou položky, které prostě kupovat musíme. Bohužel ani jim se zdražování nevyhnulo. V některých domácnostech je rozpočet natolik napnutý, že je zapotřebí ušetřit i na těch nejzákladnějších věcech. Jde to ale i bez toho, že byste museli kupovat méně kvalitnější potraviny. 

Kupujte celé kuře 

Pokud máte ve zvyku koupit si kuřecí stehna zvlášť a o nějaký ten týden třeba kuřecí prsíčka, následně pak kuřecí hřbety do polévky, zbytečně plýtváte. Ideální je koupit si celé kuře, doma ho naporcovat na jednotlivé části – oddělit je můžete, jak potřebujete. Například křidélka a nohy do jednoho sáčku, prsíčka zvlášť a pak už jen zbytek kostry na přípravu polévky. Nebojte se porcování, je nenáročné a časem se v něm zdokonalíte. 

Nakupujte těsně před zavírací dobou 

Může to sice znamenat, že některé produkty už nebudou dostupné, obvykle ale narazíte na zajímavé akce. Zejména v oddělení ovoce a zeleniny tak můžete nakoupit krásnou zeleninu klidně i s větší než poloviční slevou. Výprodej může být také v oddělení pečiva, protože to už se druhý den prodávat také nemůže. V některých případech můžete narazit také na výrazné slevy masa. Kvalita těchto potravin je přitom stejná, jako byste je nakoupili v průběhu dne za plnou cenu. 

Sledujte slevy 

Pokud máte své oblíbené potraviny, pak je dobré u nich sledovat vývoj cen. Určité výrobky jsou pravidelně ve slevě, což vám může pomoci ušetřit další peníze. Dejte si ale pozor na nákup věcí, které ve skutečnosti nepotřebujete. Nekupujte je jen proto, že jsou zlevněné! Taktéž se vyhýbejte akcím typu 2+1 zdarma, zejména u produktů, které mají krátkou trvanlivost. Cílem obchodů je prodat co největší množství těchto produktů, přičemž jejich cena nemusí být o tolik výhodnější, než když si počkáte na daný produkt v akci. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.