Věděli jste, že rýže umí v domácnosti zázraky?

Věděli jste, že rýže umí v domácnosti zázraky?
Věděli jste, že rýže umí v domácnosti zázraky?

Na babské rady nedá dopustit nejedna žena. Zatímco některé ženy hojně v domácnosti využívají ocet, který zbaví třeba varné konvice vodního kamene, nebo citron, jenž je největší pomocník při praní prádla, respektive při odstraňování skvrn, jiné nedají dopustit na rýži. O rýži však mnoho lidí neví, respektive mnoho hospodyněk neví, jak jinak rýži použít, než-li do pokrmů, které připravujeme dnes a denně. Abyste si trochu rozšířili své obzory, prozradíme vám, jak rýži využít jinak než při vaření.  

Rýži pravděpodobně znáte jako surovinu, která je přílohou při mnoha báječných pokrmech. Ve skutečnosti je však rýže i něco zcela jiného. Je to velký pomocník, kterého oceníte mít při úklidu domácnosti. Pokud patříte k lidem, kteří věří v sílu rýže, prozradíme vám, co všechno dokáže.  

Rýže na čištění nádob s úzkým hrdlem 

Pokud máte ve své domácnosti nádoby s úzkým hrdlem, pravděpodobně vám dělá problém jejich čištění. Je pravdou, že takové vázy nebo podobné dózy jsou krapet náročnější na čištění, což ostatně nemusí být problém s rýží. Právě rýže vám pomůže úzké vázy vyčistit, a to hravě a snadno.  

Stačí, když do vázy nasypete hrst rýže s trochou mýdla a vody. Poté jen obsah uvnitř protřepejte, případně krouživě s vázou či jinou podobnou dózou pohybujte. Nečistoty po stranách se tak hravě dostanou pryč ze stěn, na nichž byly usazeny.  

Rýže proti rzi 

Pokud patříte k domácím kutilům, pravděpodobně nemáte v lásce rez, která se usídluje pravidelně na vašem nářadí. Jestliže nechcete, aby rez napadla i dražší kousky z nářadí, udržujte ho v bezpečí tak, že nasypete do šuplíku nebo boxů s nářadím rýži. Každý člověk ví, že za rzí stojí vlhkost, kterou však hravě rýže pohltí. Nářadí tak díky rýži bude v suchu a rez nebude mít šanci.  

Rýže do solničky 

Jestliže používáte k solení klasickou solničku, určitě už jste měli jeden velký problém, a to takový, že vám sůl zůstala v mini otvorech a sůl tak nešla ven. S tím pomůže rýže, díky které se nebudou dírky ucpávat. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.