Velká zahrada touží po vysokých květinách. Jaké vysoké květiny můžeme pěstovat?

Vysoké květiny na zahradě
Vysoké květiny na zahradě

Každá zahrada by měla být obrostena nádhernými květinami. I když nejste vášnivým zahradníkem, nějaké květiny byste na své zahradě vysázené mít měli. Jestli chcete svou zahradou na první pohled zaujmout, vysázejte na svou velkou zahradu vysoké květiny, které vždy a za všech okolností zaujmou. Vysokých či vyšších květin je obrovské množství, sepsali jsme vám proto ty nejatraktivnější, které si zahradníci sází na své zahrady s největší oblibou.

Jak jsme zmínili, je mnoho květin, které jsou vhodné pro velké zahrady. Jestli se chce na první pohled zaujmout, je třeba vybírat z vysokých květin, kterými jsou například níže zmíněné druhy. Každá květina si vyžaduje v celku to stejné, a sice dostatek tepla a světla (což v létě není problém) a pravidelnou zálivku. Zálivka stačí jednou denně, a to zpravidla v podvečer, kdy sluníčko už zachází a kdy nehrozí, že by květiny byl spáleny slunečními paprsky.

Divizny

Na mnohých zahradách se ukrývají divizny. Jsou to krásné vysoké žluté květiny, které jsou doslova nepřehlédnutelné, protože jsou mnohdy vysoké jako průměrně vysoký člověk. Takových květin stačí na zahradě málo, aby se zahrada stala jedinečnou. Divizny nejsou nijak náročné, mnohdy vyrostou zcela samy na místě, kde byste to nečekali.

Lilie

Lilie jsou netradiční kytičky, o které se nepečuje nijak jinak než o zbytek květin na zahradě. Jsou poměrně vysoké, nejsou však vysoké jako divizny. Jsou však mnohem elegantnější a jedinečnější, na zahradě je nemá jen tak někdo.

Jiřiny

K dalším krásným poměrně vysokým květinám patří také jiřiny, které si pěstujeme tehdy, kdy chceme, aby zahrada zářila všemi barvami. Jiřiny jsou pestré, jsou výrazné a živé, vypadají krásně mezi svými, ale také mezi jinými druhy květin. Stále nejoblíbenější jsou rudé jiřiny nebo fialové, výjimečné jsou i bílé jiřiny.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.