Vneste do svého domova originalitu. Jak svůj dům zkrášlit?

Vneste do svého domova originalitu. Jak svůj dům zkrášlit?
Vneste do svého domova originalitu. Jak svůj dům zkrášlit?

Chcete něčím zkrášlit svůj příbytek? Chcete vnést do svého příbytku originalitu, nějakou jinakost? Pokud ano, doporučujeme nahlédnout do časopisů o bydlení, v nichž vám bude prozrazeno, co se zrovna nosí nebo jak si svůj příbytek zrovna vybavit nebo zařídit. Pokud patříte k lidem, kterým se aktuální trendy moc nelíbí, je to tedy jen na vaší fantazii. Nemusíte mít příbytek podle aktuálních módních trendů, hlavně, ať se vám doma líbí. Pokud však potřebujete pomoct, poradíme vám, čím svůj příbytek zkrášlit.  

Začněte s natíráním na bílo 

Abyste vnesli svému příbytku originalitu, musíte mít připravenou plochu pro tvoření. Měli byste si svůj příbytek krásně natřít na bílo. Dojde tím nejen k optickému zvětšení místností, ale kromě toho vznikne prostor, v němž lze kombinovat jakékoli barvy. K bílé barvě totiž sedí jakékoli barevné odstíny, proto můžete upustit uzdu své fantazii.  

Kromě zdí dejte i nábytku novou fazónu. Nabarvěte na bílo i dveře nebo konferenční stolek či židle. Uvidíte, jak originálně bude náhle vypadat celá domácnost.  

Talíře patří na zeď 

Aktuálně se nosí retro, proto se nebojte přitlouct třeba talíře na zeď. Udělejte si z domácnosti takovou italskou domácnost. Vyzdobte si zdi i svými turistickými trofejemi, ať pokrývají volná místa vašich zdí. Nebojte se vzorových talířů, také jednobarevných kousků. Je to opět něco netradičního, co každý nemá. Přesto je to ojedinělé a vkusné.  

Změňte svůj obývací pokoj 

Všechny obývací pokoje jsou si velice podobné. Typický český obývák vypadá tak, že je v jednom rohu gauč a v druhém televize. Ale pro by to nemohlo být trochu jinak? Proč musí být televize součástí obývacího pokoje? Vždyť to není třeba. Nebo proč musí být televize tak obrovská? Vždyť si plně vystačíte s menší televizí nebo ne? 

Obývací pokoj by neměl postrádat kobereček. Ten by měl mít své místo pod konferenčním stolkem. Ideální bude, když bude mít výrazný motiv.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.