Výběr dětské postýlky. Co hraje roli?

Výběr dětské postýlky. Co hraje roli?
Výběr dětské postýlky. Co hraje roli?

Pokoj pro děti je malým královstvím a celé místnosti dominuje postýlka. I ta ale podléhá trendům. Některé jsou přínosné, jiné nikoliv. Při výběru dbejte především na pohodlí, funkčnost a bezpečí. Design je až na okraji zájmu.  

Značka Ideál  

Je přirozené, že pro děti chcete jen to nejlepší. Mají to tak všichni rodiče. Všechno má ale svoje hranice a nemá smysl pořizovat designovou postýlku, když neplní základní funkce ohledně ochrany během spánku nebo jsou lišty poslepované toxickým lepidlem. V první řadě je třeba myslet na praktičnost a pak až se řídit aktuálními trendy. Ne každý výrobce a prodejce se zaručuje za výrobky, které nabízí. A tak je třeba zkoumat, ověřovat, a hlavně dát na selský rozum a intuici, co bude vašemu dítěti vyhovovat. Sledujte doporučení uživatelů před vámi a piďte se po certifikátech o nezávadnosti.  

Cena jako ukazatel kvality?  

Při výběru dětských postýlek narazíte na nejednu zvláštnost. Ta největší se ale týká ceny. K mání jsou totiž postýlky za pár set korun i za desítky tisíc. Otázkou zůstává, za co peníze vlastně dáváte, když nemají polohovatelný rošt ani čalouněné čelo a úložný prostor a velikostí odpovídají sotva polovině klasického lůžka. Mnohdy jde totiž jen o marketingový tah a značku. To u dětského zboží zkrátka funguje.  

Důležité parametry  

Dětskou postýlku by neměli rodiče vybírat podle svých představ a preferencí, ale tak, aby se dítě cítilo pohodlí a chráněné. Není třeba velkých experimentů. Ideální je obdélníková nebo oválná postýlka s vysokou zábranou a svislými tyčkami. Kolem dokola stačí natáhnout hřejivý a měkký mantinel a vše doladit matrací s hypoalergenní vrstvou a každou stranou o jiné tvrdosti. Více malé dítě nepotřebuje.  

Snad jen pohodlné křeslo, aby mu mohli být rodiče nablízku. A kolotoč z fotografií nebo plstěných zvířátek nad hlavou.  

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.