Výkup nemovitostí není jen pro lidi s aktuálními finančními problémy

Výkup nemovitostí není jen pro lidi s aktuálními finančními problémy
Výkup nemovitostí není jen pro lidi s aktuálními finančními problémy

Máte na svých bedrech nemovitost, kterou potřebujete prodat? Realitní trhy možná nenabízí dostatek kupců nebo se vám na portálech nedaří prodat byt nebo dům tak rychle, jak byste si představovali. Nemusíte se však bát toho, že by vaše nemovitosti byly jen neatraktivní. Prostě a jednoduše to zde trvá, lidé mají dlouhé rozhodovací procesy. Rychlejší cesta je výkup nemovitostí. Že jste slyšeli, že výkupy domů nebo bytů jsou jen pro toho, kdo se dostal do finančních problémů? Kdepak, to už dávno neplatí. 

Není to pravidlo

Není to samozřejmě tak dávno, co mezi lidmi kolovalo, že výkup nemovitostí je pouze pro lidi s aktuálními finančními problémy. Z posledních průzkumů však jasně vyplývá, že takových jedinců je pouze kolem třiceti procent. Sice se dá očekávat, že vlivem aktuální ekonomické situace bude přibývat těch, kteří budou poskytovat své nemovitosti kvůli získání potřebných financí, ale zatím to tak není. 

Silnou skupinou jsou totiž i lidé, kteří se prostě nechtějí o nemovitosti starat. Mnohé byty nebo domy mají věcné břemeno, jiné však jen trouchniví a jejich majitelé vědí, že by cena takových domácností jenom klesala vlivem jejich strhujícího se stavu. A tak zkrátka a dobře svou situaci vyřeší tím, že dům nebo byt poskytnout k vykoupení. A tím se situace řeší. 

Když je investice na dohled

Nesmíme však zapomenout ani na tu skupinu lidí, která nemovitosti poskytuje k vykoupení proto, že jim před nimi dřímá jiná nemovitost nebo investice, která jim dává větší smysl. Mluvíme o situacích, kdy lidé nemají dostatek peněz na investování do něčeho jiného, proto raději prodají byt, dům nebo garáž či pozemek, aby na pro ně velmi atraktivní investici dosáhli. 

I když se může zdát, že poslední zmíněný scénář je jen výjimkou, není tomu tak. Takových investorů je čím dál více.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.