Vyplatí se nízkoenergetický dům?

Vyplatí se nízkoenergetický dům?
Vyplatí se nízkoenergetický dům?

S možností snáze získat hypoteční úvěr se řada lidí rozhodla pro koupi pozemku, na kterém si chce postavit vlastní příbytek. Kromě dřevostaveb jsou v dnešní době oblíbené i nízkoenergetické domy na klíč, které vám postaví firma ORCAN GROUP, s.r.o. Možná však nad nízkoenergetickými domy uvažujete, nejste si jimi stoprocentně jistí. Máme pro vás však několik důvodů, které vás přesvědčí o tom, že nízkoenergetické domy se zkrátka vyplatí. 

Co jsou to nízkoenergetické domy?

Úvodem je však třeba sdělit správnou definici nízkoenergetických domků. Nízkoenergetickými domy se hovoří stavby, jejichž spotřeba je opravdu velice nízká. Jejich spotřeba se pohybuje v rozmezí od patnácti do maximálně padesáti kWh/m2 za jeden rok. 

Aby bylo dosaženo nízké spotřeby, domy jsou postaveny speciálním stavebním postupem. Kromě toho se dbá na cirkulaci vzduchu, tudíž se u nízkoenergetických domů často používají speciální tepelná čerpadla. 

Proč se vyplatí vsadit na nízkoenergetické domy?

  • Úspora peněz za vytápění
  • Pořízení za nízkou cenu
  • Rychlá výstavba
  • Domy jsou šetrné k přírodě

Samozřejmě každá věc má svůj rub a líc a tomu v případě nízkoenergetických domů není jinak. K výhodám patří především úspora peněz za vytápění, také možnost pořídit si dům za velice nízkou cenu. Samotná výstavba příbytku je poměrně nízká a díky nízké spotřebě energií za vytápění jsou domy také šetrné k přírodě. 

Jak dlouho trvá stavba nízkoenergetického domu?

Jak již bylo zmíněno, stavba nízkoenergetického domu je poměrně rychlá záležitost. Samozřejmě vždy hraje roli několik faktorů, v tomto případě hraje roli velikost domu, také členění domu a mimo jiné i použitý stavební materiál, případně stavební firma, která se do výstavby domu pouští. Výše zmíněná firma se vám postará o rychlou výstavbu nízkoenergetického domu na klíč, abyste se prakticky ihned mohli nastěhovat po předání klíčů.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 353 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.