Základní oblečení na motorku. Co je zapotřebí?

Základní oblečení na motorku. Co je zapotřebí?
Základní oblečení na motorku. Co je zapotřebí?

Když si pořizujeme stroj v jedné stopě, potřebujeme myslet především na bezpečnost. Jaké základní prvky si potřebujeme pořídit, než se vydáme na první vyjížďku? 

Milovaný sport, koníček, ale i životní styl

Když se ocitnete na menším motorkářském srazu a budete mít možnost si pohovořit s lidmi, kteří tuto činnost milují, dojde vám to. Jedná se o vášeň, která vás bude provázet celý život. Jedno mají opravdoví milovníci jedné stopy společné – vždy dbají na bezpečnost svého spolujezdce i sebe. Moto oblečení si oblékají i při krátkých cestách nebo v teplém počasí nejen chlapi, ale i ženy. Bez helmy na motorku nikdy nesednou. Ví, jak křehké je to, co je nám nejcennější. Život máme jen jeden. 

Helmu potřebujeme vždy

Až si budete vybírat helmu, změřte si obvod své hlavy. Zde se dobře ukáže, jakou velikost vlastně budete potřebovat. Nasaďte si helmu na hlavu a zapněte přezku. Následně zakývejte hlavou do stran, podívejte se nahoru a dolů. Drží a netlačí? Výborně. 

Bundy nebo kombinézy

Textil momentálně vládne moto světu. I když se dříve používala kůže na mnoho způsobů použití, dnes se upřednostňuje textil a kožené kombinézy si ponecháváme pro jízdu na supersportu, nebo přímo na okruh. Textil má v sobě dostatek ochranných prvků, ale především je lehký a prodyšný. Výborně se udržuje, vyprat textilní oblečení není žádný problém. 

Kalhoty? Jedině moto, s výztuhami

Když zjistíte, že na cestách nejste sami, na motorku si vždy sednete jen v kvalitním oděvu s ochrannými prvky. Základ jsou chrániče kolen, přidávají se výztuhy stehen. 

Rukavice do tepla i do zimy

Možná budete mít alespoň dvoje rukavice s ochrannými prvky. Jedny do teplého počasí, druhé budou zateplené. Až si je budete zkoušet, ohýbejte ruce a pracujte se spojkou i plynem. Vše v pořádku? Výborně. 

Následně věnujte pozornost výběru vhodné obuvi. Boty by vždy měly být kotníkové, ale ideálně co nejvyšší a dobře upevněné. 

Jaké jsou nejoblíbenější barvy helmy na motorku?

Nejoblíbenější barvy helmy na motorku se mohou lišit v závislosti na osobních preferencích jezdců a módních trendech. Nicméně, některé barvy jsou obecně více populární mezi motorkáři. Zde je seznam několika nejoblíbenějších barev helmy na motorku. Nikoho asi nepřekvapí, že začneme černou barvou:

  • Černá: je tradiční a klasická volba, která se často hodí ke všem stylům motorek. Je oblíbená pro svou neutralitu a schopnost snadno se kombinovat s dalším motorkářským vybavením a oblečením.
  • Bílá: je další populární volba, která vytváří čistý a moderní vzhled. Bílá helma je oblíbená zejména v teplejších klimatických podmínkách, protože odráží sluneční záření a udržuje hlavu chladnější.
  • Stříbrná: je elegantní a sofistikovaná volba. Tato barva přidává lesk a styl do motorkářského vybavení a je oblíbená mezi jezdci, kteří hledají vyšší viditelnost na silnici.
  • Matná černá: je moderní volba, která dodává helmě méně lesklý a více drsný vzhled. Tato barva je oblíbená mezi jezdci, kteří preferují odolný a střídmý vzhled.
  • Modrá: je barva, která přináší do motorkářského vybavení svěžest a originalitu. Různé odstíny modré mohou vyjádřit různé stylizace a osobnost jezdce.
  • Červená: je výrazná a energická barva, která přitahuje pozornost. Tato barva je populární mezi jezdci, kteří se chtějí vyniknout na silnici a vyjádřit svou vášeň pro motocykly.
Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 381 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.