Zdravá strava je základem zdravého životního stylu!

Zdravá strava
Zdravá strava

Určitě i vy čím dál častěji přemýšlíte nad tím, jak nejlépe, nejrychleji a nejjednodušeji přejít na zdravý životní styl. Jak a u čeho vůbec začít? Základem je změnit stravu a je to to první, co byste měli udělat.

Hlavně začít pomalu

Spousta lidí je věčnými začátečníky. Rozhodnou se, že začnou zdravě jíst, ale moc dlouho jim to nevydrží a vrátí se ke svému běžnému jídelníčku. Tou největší chybou je, že se do toho pustí rychle a bez rozvahy, a tím pádem je to taky rychle omrzí. Tělo si musí zvyknout na přijímání nových živin v nové míře a bude mu chvíli trvat, než si na režim zvykne.

V začátcích nového stravování je běžný pocit hladu, proto se doporučuje jíst ke slanému jídlu syrovou zeleninu a ke sladkému zase trochu ovoce. Vyvážíte tak i nové chutě, na které nejste zvyklí.

Stravu si zpestřete

Nesmíte se usadit na nudné stravě, která vám ještě k tomu moc nechutná – to by byl totiž velký krok zpět a u zdravého stravování byste nevydrželi. Je potřeba objevovat nové potraviny, spoustu z nich si určitě zamilujete. Trochu experimentujte a v obchodech se zdravou výživou si kupte něco, co neznáte. Inspiraci na to, jak potravinu připravit, najdete na internetu a jistě i prodavač vám poradí.

Ovšem rozhodně se nenuťte jíst něco jen proto, že je to zdravé. Pokud vám to nechutná, nahraďte to něčím jiným, také zdravým, ale chutnějším. Není nic horšího než si začátek zdravého životního stylu znepříjemnit něčím, co vám nechutná. Důležité je mít svůj životní styl rád!

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání