Zvolit kuchyni hotovou nebo na míru? Podle čeho se rozhodovat?

Zvolit kuchyni hotovou nebo na míru? Podle čeho se rozhodovat?
Zvolit kuchyni hotovou nebo na míru? Podle čeho se rozhodovat?

Kuchyně je srdcem vašeho domova. Bez pořádné kuchyně nemůže domácnost jednoduše fungovat. Kuchyni potřebujeme k přípravě složitých pokrmů, ale také když si děláme třeba jen vajíčka. Zkrátka a dobře, kuchyně je součástí každé domácnosti. A jedná se o jednu z nejpoužívanějších částí vašeho domova – jednotlivé části dostávají dost zabrat. V kuchyni totiž panuje horko, vlhko a často je zde vyšší riziko oděrů. Pokud si vybíráme novou kuchyni, můžete si vybrat již hotovou nebo na míru.

Cena

Jedním z aspektů, podle kterých se budete rozhodovat mezi kuchyní na míru a tou již prefabrikovanou, je cena. Je samozřejmé, že kuchyně na míru vás může vyjít dráž. Neplatí to ale vždycky. Materiálů a jednotlivých součástí (úchytky, panty, různé způsoby otvírání skříněk) je spousta a vyskytují se i v různých cenových relacích. Takže je možné získat i levnou kuchyni na míru – pokud slevíte z některých požadavků (například namísto elektricky otvíratelných skříněk zvolíte klasičtější varianty).

Jedinečnost

Pokud toužíte po kuchyni, která přesně splní vaše požadavky, rozhodnete se pravděpodobně pro kuchyni na míru. Zde se nemusíte vůbec přizpůsobovat, můžete volit barvy a materiály podle vlastního vkusu. Velikost skříněk si můžete vybrat podle vlastního uvážení a přizpůsobit si můžete také výšku, v jaké bude pracovní deska. Pokud jste například vyšší, standardní výška pro vás může být nepohodlná. Je snadnější kuchyňskou linku sladit s ostatními částmi interiéru (například má-li být spojena s obývacím pokojem).

Využití prostoru

Některé prostory mohou být značně náročné. Sloupy, výklenky či zkosené stropy mohou představovat pasti, na které se s již hotovou prefabrikovanou kuchyní můžete nachytat. A pak vznikají hluchá místa a nevyužité prostory. To kuchyně na míru vám nabízí možnost, jak maximalizovat každý centimetr dostupného prostoru. Hodí se tak i pro kuchyně, které se musí vlézt do menších prostor.

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.