Cesta do ráje. Azory vás okouzlí bohatou zelení

Cesta do ráje. Azory vás okouzlí bohatou zelení
Cesta do ráje. Azory vás okouzlí bohatou zelení

Láká vás představa aktivní dovolené, kde budete poznávat krásy přírody? Ideálním cílem by pro vás mohly být Azorské ostrovy. Území náleží k Portugalsku a nabízí spousty krásných míst s dechberoucími výhledy na oceán. Okouzleni budete rozmanitými druhy rostlin a mnoha barvami, které zde tvoří nádherné prostředí. 

Mnoho drobných ostrovů 

Terceira, Flores, Pico, Faial a mnoho dalších ostrovů náleží Azorám. Je jen na vás, který si zvolíte. Jejich krásu můžete obdivovat při pěší túře. Na ostrovech se totiž nacházejí bezpečné cesty, které vás dovedou až k útesům, kde se můžete kochat západem slunce nebo výhledem na oceán během dne.  

Pokud patříte mezi ty, kteří si raději vychutnávají poznávání v klidu, můžete zvolit prohlídku lodí. Kopcovitý terén vás za celé dny neomrzí, jelikož je zdoben mnoha rostlinami, včetně přepychových hortenzií, které hrají různými barvami.  

Malebné prostředí 

Pohádkovou atmosféru podtrhují i zdejší živočichové. Když se s lodí vydáte dále od břehu, můžete pozorovat delfíny. Na souši naopak uvidíte pestrobarevné ptáky, objevíte nejeden vodopád a nádherná lávová jezírka, jejichž voda je podle zdejších obyvatel léčivá.  

Azory jsou minimálně zasaženy lidským vlivem, a proto se zde stále drží divoké prostředí. Pokud přeci jen budete hledat lidská díla, běžte se podívat na vinice, které jsou v seznamu UNESCO. Budete oslněni jejich rozlehlostí.  

Milí a přátelští domorodci 

Život na Azorách jako by se zastavil. Lidé zde nikam nespěchají a užívají si klidného života. Nechte se strhnout atmosférou a užívejte si zdejší klid. Uvidíte sami, jak jsou domorodci přátelští. Nabídnou vám něco k pití, rádi si s vámi promluví, a někdy dokonce narazíte na farmáře, který vám nabídne lahodný zdejší sýr.  

Kromě sýra zde narazíte také na výtečné a čerstvé mořské plody, které místní připravují na mnoho způsobů. Svěží vůni moře si tak můžete vychutnat i na talíři a zpříjemnit si zde slunečný den.    

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.