Co dělat, když vyhrajete v loterii

Co dělat, když vyhrajete v loterii
Co dělat, když vyhrajete v loterii

Kdo by si nepřál vyhrát v loterii! Lidé dneska chtějí být bohatými, ovšem nechtějí, aby k bohatství přišli sami náročnou, trnitou cestou. Nejraději by byli, kdyby jim takové bohatství spadlo do klína. Což se ostatně může stát, vždyť zázraky se dějí denně a loterie je také přece jakousi šancí zbohatnout, i když mizivou. Když by se však poštěstilo a člověk by vyhrál v loterii, život by se mu opravdu změnil. Najednou by měl příliš mnoho příbuzných, které nikdy předtím neviděl, všichni by ho najednou znali a žádali o pomoc. Život by se opravdu obrátil. Kromě toho, že si hned zajdete pro peníze do společnosti provozující loterie, měli byste udělat ještě jednu věc. Jakou? 

Většina společností provozující loterie má pod svými křídly také psychologa, který je nabízen výhercům v případě, že vyhrají nějakou přelomovou, opravdu velkou částku. Člověk si možná říká, že psychologa nepotřebuje, ovšem svět se tak změní a najednou přijde tak ohromný nátlak, že psycholog přijde vhod.  

Hlavně se nezbláznit 

Základní pravidlo zní, hlavně se z toho nezbláznit. Ovšem když vám během měsíce přistane na bankovním kontu šestimístná či vícemístná suma, člověku se z toho opravdu protočí panenky a je tu jistá pravděpodobnost, že se opravdu zblázní. Proto v takové chvíli se nebojte kontaktovat psychologa, který vám pomůže a poradí. Prozradí vám také, jak byste měli dál postupovat či jak byste měli s vyhranými penězi nakládat.  

Co dělat s výhrou? 

Podle společností, které provozují loterie, se výhry dávají na čtyři věci – platí se dluhy, koupí se nové bydlení, koupí se auto a peníze se investují do startupů nebo rozjíždějících se podniků s potenciálem. Někteří lidé však mohou mít tendenci obdarovat všechny, kdo si o peníze řekne, jiní zase začnou rozhazovat za své vlastní potřeby naprosto nesmyslně a všude kolem. S těmito nevalnými následky může psycholog opravdu pomoct. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 371 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.