Čtyři důvody, proč do jídelníčku zařadit sushi

sushi ostrava
sushi ostrava

Sushi v současné době miluje drtivá většina z nás. Nemůžeme se tomu divit, je to velmi chutný japonský pokrm, kvůli kterému jsme schopni navštěvovat sushi bary nebo sushi restaurace i několikrát do týdne. Mnozí lidé milují sushi natolik, že využívají sushi dovoz, tedy nechají si přivézt sushi až domů, jelikož třeba nemají čas si ho vyzvednout v nejbližší sushi restauraci. Pravdou však taky je, že mnozí lidé zatím sushi neochutnali. Co je příčinou? Nejspíše nemají rádi ochutnávání nových věcí, proto právě pro ně máme čtyři důvody, proč by měli sushi do jídelníčku zařadit.

Je zdravé

O sushi se ví, že je to pokrm plný kvalitních a tělu prospěšných surovin. Vždyť ryba jako taková obsahuje bílkoviny a celou řadu vitaminů, jež se podílí na správném fungování těla. I zelenina obsažená v sushi tělu prospívá, tak není důvod, proč sushi nekonzumovat aspoň jednou za čas.

Je dietní

Věděli jste, že je sushi dietní? Pokud žijete zdravě, do vašeho zdravého jídelníčku se nebojte sushi přidat. Jak již bylo zmíněno, oblíbený japonský pokrm je plný mnoha kvalitních a tělu prospěšných látek, navíc obsahuje opravdu minimum tuku a kalorií, a tak kil navíc se bát opravdu nemusíte. Pokud jste například nuceni ze zdravotních či jiných důvodů držet dietu, ani v tomto případě se nemusíte sushi vyhýbat.

Je jiné, exotické

Pokud se váš jídelníček skládá jen z kuřecího masa a rýže nebo ze salátů a kuskusu, určitě toužíte po trochu pestřejší stravě. A sushi je rozmanité a je pestré, proto ho zařaďte do jídelníčku. Sushi je typické právě exotičností a také netradičními kombinacemi, nad kterými se možná budete až podivovat. Míchají se různé chutě i suroviny, přesto z toho vyplyne vždy něco skvělého a jedinečného. Oživte tedy svůj jídelníček právě tímto japonským pokrmem a nebudete litovat.

Je rozmanité

Jak již bylo zmíněno, sushi je rozmanité. Existuje mnoho druhů tohoto japonského pokrmu, tudíž je takřka stoprocentně jisté, že si každý přijde na svého oblíbence. Nemusíte konzumovat sushi se syrovou rybou, ryba se do sushi i různě připravuje. Existují i druhy s uzeným lososem.

Avatar
Autor: Tomáš Výborný 113 článků
Redaktor Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v multikategoriích jako bydlení, finance, zdraví a podnikání