Výhody a nevýhody trojmístné pohovky

Výhody a nevýhody trojmístné pohovky
Výhody a nevýhody trojmístné pohovky

Rozhodli jste se pro investici do nové pohovky? Pokud ano, čeká vás jedno velké dilema, které spočívá především v rozhodování, zdali se rozhodnete pro trojmístnou pohovku nebo pro rohovou pohovku. Pokud sledujete trendy ve světě bydlení, víte, že trojmístná pohovka je zkrátka to nejstylovější, co si do svého obývacího pokoje můžete zakomponovat. Jenže mnozí lidé vidí při pohledu na trojmístnou pohovku jen samé nevýhody. Rozhodli jsme se proto trojmístnou sedačku rozebrat a vypíchnout výhody a nevýhody, které se s touto pohovkou pojí.  

Výhody trojmístné pohovky 

Začněme tím pozitivním, a sice výhodami. Trojmístná pohovka oproti pohovce rohové je rozhodně menší, tudíž nezabere tolik místa. Díky svým rozměrům se rozhodně hodí i do jiných místností domu, není nutné ji mít jen v obývacím pokoji. Můžete ji zakomponovat také do pokojů pro hosty nebo třeba do dětských pokojů, kde budou sloužit jako místo na přespání kamarádů.  

Trojmístné pohovky jsou k dostání v drtivé většině v rozkládacím provedení. Jsou tedy jinými slovy praktické, když přijede návštěva a bude chtít přespat, snadno a rychle jí pohovku rozložíte.  

Nevýhody trojmístné pohovky 

Bohužel i trojmístná pohovka má své nevýhody. K nim se řadí fakt, že to není pohovka pro sedmičlennou či pětičlennou rodinu (to byste si museli koupit pohovky aspoň dvě). Trojmístné pohovky jsou ideální pro páry nebo pro tříčlenné rodiny, které se na pohovku skvěle vměstnají.  

Stejně tak může být pro mnohé nevýhodou to, že trojmístná pohovka díky svým rozměrům nezaplní místnost tak, jak by si člověk představoval. I když je dnes ve světě bydlení moderní zejména vzdušnost, neznamená to, že všichni po vzdušnosti touží.  

Pokud tedy doma často nepřijímáte hosty nebo pokud chcete pohovku umístit do dětských pokojů, je trojmístná pohovka skvělou investicí. Pro vícečlenné rodiny se však nehodí, bohužel. 

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 370 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.