Méně známé mobilní aplikace, které vás naučí dobře cizí jazyk

Méně známé mobilní aplikace, které vás naučí dobře cizí jazyk
Méně známé mobilní aplikace, které vás naučí dobře cizí jazyk

Rozhodli jste se na stará kolena začít se učit cizí jazyk? Udělali jste dobře. Dnes jsou cizí jazyky opravdu potřeba, navíc ne nadarmo se říká, že čím víc jazyků znáš, tolikrát jsi člověke. V současné době lidé platí kvůli učení se cizích jazyků kurzy, které. bohužel nejsou nic levného. Lektoři si mnohdy účtují opravdu šílené sumy peněz, navíc nemusí naučit tak moc, jak si člověk představuje. Je proto dobré nejdřív vyzkoušet mobilní aplikace, z nichž celá řada je zdarma nebo za pár desítek korun. Mnohdy vás právě dobře sestavená mobilní aplikace naučí mnohem víc než lektor, který není nic levného.

Nabízí se ovšem otázka, jaké mobilní aplikace je dobré mít stažené v telefonu a jaké naopak nikoli. Přece jen v současné době lidé nechtějí ztrácet čas s takovými aplikacemi, které je nenaučí všemu, co potřebují vědět. Prozradíme vám proto méně známé mobilní aplikace, které vás však skvěle anglicky naučí. Vyzkoušejte to s nimi.

Memrise

Baví vás obrázky a GIFy memes? V tom případě je pro vás učební aplikace Memrise, což je aplikace na procvičování poslechu i slovníčku s pomocí memes. Aplikace je založena na principu uvědomění si, jak bizarní je spojení mezi vtipnými obrázky a cizím jazykem. Naučte se díky bizarním obrázkům slovíčka či slovní spojení, která se vám z hlavy už nikdy nedostanou.

Aplikace podporuje více jak sto jazyků, to umí jen málokterá aplikace. Aplikace jako taková je bezplatná, připlatit si ale můžete deset dolarů měsíčně za Memrise Pro, kde je více aktivit. Aplikaci lze využívat i v offline režimu.

Beelinguapp

Tato aplikace je vhodná zejména pro knihomoly, jelikož při čtení knížky ji zároveň slyšíte, tudíž vám kniha ve zvoleném jazyce dá opravdu mnoho. Vždy ji předčítá rodilý mluvčí. Pokud jsou knížky vaším hobby, tímto krokem si jich můžete přečíst hromadu, při čemž se naučíte i cizí jazyk, což je nyní váš cíl nebo ne?

Hana Sportová
Autor: Hana Sportová 360 článků
Jmenuji se Hana Sportová a jsem šéfredaktorkou magazínu Mluvime.cz, mám na starosti obsahovou strategii, koordinaci redaktorů a tvorbu obsahu.